Şehit Fethi Sekin desteği ile aldığı elektrikli bisikleti çalındı, hukuk mücadelesi veriyor

İzmir Adliyesi’ne düzenlenen terör saldırısını kahramanca engelleyen Şehit Fethi Sekin’in desteği ile aldığı elektrikli bisikleti çalınan arkadaşı Öztürk Uçar, kendisi için büyük manevi değeri olan bisikleti çalan gençten şikayetçi oldu. Büyük bir rastlantı eseri mahkemenin ilk duruşması ise Sekin’in doğum günü olan 1 Kasım’da görüldü.

Şehit Fethi Sekin desteği ile aldığı elektrikli bisikleti çalındı, hukuk mücadelesi veriyor
Yayınlama: 04.01.2023
A+
A-

5 Ocak 2017’de İzmir Adliyesi’ne yönelik düzenlenen hain terör saldırısını kahramanca engelleyen ve çatışmada şehit düşen polis memuru Fethi Sekin ’in ölümünün üzerinden 6 yıl geçti.

Adliye yanından bulunan kafede uzun yıllar çalışan ve Fethi Sekin ile arkadaş olan Öztürk Uçar’ın elektrikli bisikleti, geçen 19 Haziran’da çalındı. Satın alırken şehidin maddi desteğini gören Uçar, bisikleti çalan 17 yaşındaki zanlıdan şikayetçi oldu. İzmir 2. Çocuk Mahkemesinde görülen ilk duruşma ise Fethi Sekin’in doğum günü olan 1 Kasım tarihinde gerçekleştirildi. 1 Kasım 2022’de görülen davada Uçar, bisikletin kendisi için manevi değere sahip olduğunu belirterek şikayetçi olduğunu ifade etti.

“MANEVİ DEĞERİ ÖLÇÜLEMEZ”


Bisikletinin piyasa değerinin 15-20 bin lira olduğunu ancak manevi değerinin ölçülemez olduğunu söyleyen Uçar, “Fethi Sekin’in alırken bana destek olduğu elektrikli bisikletim yaz ayında çalındı. Şikayette bulundum, çocuk yakalandı ve dava açıldı. Mahkeme tarihini görünce çok şaşırdım çünkü duruşma şehidimizin doğum gününe denk geliyordu. O an onun hediyesine sahip çıkmadığımı düşünüp çok üzüldüm. Mahkemede de manevi değeri olan bir araç olduğunu belirttim. Onun desteği ile aldığım bir araç olmasaydı belki şikayetimden vazgeçerdim ama bunu yapmadım. Duruşmanın Fethi Sekin’in doğum gününe denk geldiği için hüzünlendim. Bisiklet hala ortada yok. Onu geri almak istiyorum” dedi.

BİSİKLETİ ÇALAN ŞAHIS KAMERADA GÖRÜLDÜ


Fethi Sekin’in bugüne dek kendisine hediye ettiği birçok eşya olduğunu belirten Uçar, “Bana kaskını, montunu, kazağını hediye etmişti. Aradan 6 yıl geçti. Acımız hala taze. Şehidimizin çok sevdiği lap-lup köfteyi şu an çalıştığım işyerinde yapıyorum. Dükkana onun fotoğraflarını ve doğum gününde attığım son mesajın fotoğrafını astım. Onun varlığını hala her yerde hissediyorum” diye konuştu.

Öte yandan elektrikli bisikleti çalan şahsın Uçar’ın çalıştığı dükkanın önündeki görüntüleri güvenlik kamerasına yansıdı.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.