Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Şehzadelerpark öğrencilerin ilgi odağı oldu

EGE BÖLGESİ’NİN DÖRT TEMAYI BİR ARADA BARINDIRAN TEK TEMATİK PARKI OLAN ŞEHZADELERPARK, ÖĞRENCİLERİN BÜYÜK İLGİSİNİ ÇEKİYOR. MANİSA’DA BULUNAN BU EŞSİZ PARK, ÖĞRENCİLERE HEM EĞLENCELİ HEM DE ÖĞRETİCİ BİR DENEYİM SUNUYOR.

EGE BÖLGESİ'NİN DÖRT TEMAYI

Ege Bölgesi’nin dört temayı bir arada barındıran tek tematik parkı olan Şehzadelerpark, öğrencilerin büyük ilgisini çekmeye devam ediyor. Öğrencilere hem eğlenceli hem de öğretici bir deneyim sunan Şehzadelerpark okullar kapanmadan öğrencilerin ve okulların buluşma noktası oldu.

Şehzadelerpark’ta öğrenciler, Minia Şehzadeler bölgesinde Manisa ve Türkiye’nin farklı şehirlerinden birçok tarihi eserin minyatürlerini görme fırsatı buluyor. Dioramik Mesir Müzesi, ziyaretçilere tarihi ve kültürel zenginlikleri yakından tanıma imkanı sağlarken, Masal Park’ta çizgi film kahramanlarıyla dolu bir dünya onları bekliyor. Ayrıca, Manisa’da yetişmiş olan şehzadelerin replikalarının sergilendiği Şehzade Figürleri de parkın ilgi çeken diğer bir bölümü.

Özellikle okullarda tatil haftasına girerken, öğrenciler sınıfça Şehzadelerpark’ı ziyaret ederek ders yorgunluğunu atıyorlar. Bu ziyaretler sırasında hem eğlenen hem de öğrenen çocuklar, keyifli bir gün geçirme imkanı buluyor.