Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Sema Silkin Ün çiftçiye söz verdi “Sizleri tekrar toprak ile barıştıracağız”

CHP Denizli Milletvekili Adayı Sema Silkin Ün, Acıpayam ve Buldan ilçelerinde tarlada çalışan çiftçilerle bir araya geldi. Burada çiftçilerle sohbet eden Ün, “Tarımla uğraşan gençlerin, kadınların sosyal güvenlik primlerini biz ödeyeceğiz. Tekrar toprak ile barıştıracağız. Biz ÖTV’yi almayacağız” dedi.

CHP Denizli Milletvekili Adayı

Cumhuriyet Halk Partisi Denizli Milletvekili adayları saha çalışmalarına tam gaz devam ediyor. Bu isimlerden biri olan Sema Silkin Ün, son olarak Acıpayam ve Buldan’a gitti. Burada tarlada çalışan çiftçilerle sohbet eden Ün’ü çiftçiler, tebessüm ile karşıladı. Kısa süreli diyalogların yaşandığı temaslarda, seçim vaatlerini ve çiftçiler için neler yapacaklarını anlatan Ün, tarımda çalışan kadın ve gençlerin sosyal güvenlik primlerini devletin karşılayacağını söyledi. “Kadının güvencesi devlet olacak” vurgusu yapan Ün, “Kadınlarımıza daha fazla destekler oluşturacağız. Aile Destekleri Sigortası Kanunu yürürlüğe konacak. Sizler burada bu topraklarda bir şey yetiştiremedikten sonra sorun olur. Çiftçi kadınlarımız da, erkeklerimiz de bizler için çok önemli” dedi.

“MAZOTTAN ÖTV’Yİ ALMAYACAĞIZ”

Milli gelirin yüzde 1’inin çiftçilere dağıtılması gerektiğini anlatan Ün, “Yasa, milli gelirin yüzde 1’ini çiftçiye dağıtmak zorundasın diyor. Bu yasa ile sabit bir şey. Ama bu yasa uygulanmıyor. Yüzde 1’in 4’te birini ancak dağıtıyorlar. Göreve geldiğimizin ertesi günü milli gelirin yüzde 1’ini çiftçimize dağıtmaya başlayacağız. Kadınlarımız topraklarına gençler köylere destek alamadığı için küsmüş. Tekrar toprak ile barıştıracağız. Mazotu çiftçiye ÖTV’li veriyorlar. Biz ÖTV’yi almayacağız. Faiz belasından sizleri kurtaracağız. Anapara ile alınan borçlara yapılandırma getireceğiz. Millet İttifakı ile beraber Türkiye’nin ikinci yüzyılını bahar ve çiçeklerle karşılayalım” diye konuştu.

“ÇİFTÇİNİN HALİ PERİŞAN”

Konuşmasını “Egenin köyleri çok kıymetlidir” diyerek sürdüren Ün, “Millet İttifakı ortakları olarak bizler yaklaşık iki yıldır bir çalışma yapıyoruz. Bu çerçevede köy köy, ilçe ilçe geziyoruz. Hemen hemen gitmediğimiz ilçe kalmadı. Çiftçisinden sanayicisine, kadınından gencine, esnafından işçisine kadar herkesi dinliyor, sorunları tespit ediyoruz. Eski köylerimize, mahallerimize büyükşehir yasasından sonra hizmet gelmediğini gördük. İktidar partisine dair umut kalmamış, çiftçinin hali perişan. ‘Biz gidersek her şey kötü olur’ diyorlar. Onlar giderse hiçbir şey olmaz merak etmeyin. Altı parti her konuda anlaştı. Projelerimiz ve desteklerimiz hazır. Hepsinde dertlere derman olacak çözümler var. 14 Mayıs’ta yetki verirseniz; Türkiye 15 Mayıs sabahı çok daha güzel olacak” ifadelerini kullandı.