Egeyön Haber

Sokak Hayvanları İçin Bilgilendiriyorlar

Manisa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı, sokak hayvanları ile ilgili farkındalık yaratmaya devam ediyor. Bu kapsamda Manisa Büyükşehir Belediyesince hazırlanan broşürler, Ulaşım Dairesi Başkanlığı ve Doğa Koruma ve Milli Parklar 4. Bölge Müdürlüğü işbirliğinde Özel Halk Otobüslerine asılıyor.

 

Manisa’da hayvanseverlerle birlikte hareket ederek, sokak hayvanları ile ilgili farkındalık sağlamak için çalışmalar düzenleyen Manisa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanı, şimdi de Ulaşım Daire Başkanlığı ile Doğa Koruma ve Milli Parklar 4. Bölge Müdürlüğü işbirliğinde Özel Halk Otobüslerine broşür asıyor. Manisa Büyükşehir Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminali’ne giden Sağlık İşleri Daire Başkanı Talip Akbaş ile Ulaşım Daire Başkanı Mümin Deniz otobüslere binerek vatandaşlara çalışma hakkında bilgiler verdi. Manisa Büyükşehir Belediyesi olarak Türkiye’de örnek çalışmaları hayata geçirdiklerini belirten Sağlık İşleri Daire Başkanı Talip Akbaş, “Geçtiğimiz hafta Bilgi İşlem Dairesi ile bir çalışma yapmıştık. Büyükşehir Belediyemizin resmi web sitesinde açılan bölümle vatandaşlarımız hayvan sahiplenebilecekler” dedi.

‘Vatandaşların hayvan sağlığı konusunda bilgilendirmeye çalışıyoruz’

Vatandaşların sokak hayvanları konusunda bilgilendirilmesi noktasında Ulaşım Daire Başkanlığı ve Doğa Koruma ve Milli Parklar 4. Bölge Müdürlüğü ile çalışma yaptıklarını belirten Daire Başkanı Talip Akbaş, “Hazırladığımız broşürleri Özel Halk Otobüslerine asıyoruz ve vatandaşlarımızın belli konularda bilgilendirilmesini sağlayacağız. Hazırladığımız broşürlerde kısırlaştırmanın önemi, sokak hayvanlarına karşı nasıl davranılması gerektiği, beslenme odak noktaları ile kış aylarında sokak hayvanları için dikkat edilmesi gereken hususlarla ilgili bilgilendirici konular yer alıyor. Ulaşım daire Başkanımız ve zabıta ekiplerimize çok teşekkür ediyorum. Vatandaşlarımıza da verecekleri desteklerden dolayı çok teşekkür ediyorum. Manisa bu konuda artık belli sınırları aştı. Daha da güzel çalışmaları hep birlikte gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ