Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
°C

Tabipler İsimlerine Sahip Çıkmak İçin Denizli’de Toplandı

Tabipler İsimlerine Sahip Çıkmak İçin Denizli’de Toplandı

Ege Bölge Tabip Odaları Toplantısı, TTB Merkez Konseyi Üyeleri ile Aydın, Denizli, Isparta-Burdur, İzmir, Manisa ve Muğla Tabip Odalarının katılımı ile 10 Şubat Cumatesi günü Denizli Tabipler Odası’nın ev sahipliği ile gerçekleştirildi.

Toplantıda sağlıkta şiddet, hekimlerin emeklilik ve yıpranma payları, şehir hastaneleri, yardımcı doçentlik ve doçentlik ile ilgili düzenlemeler, kamudan ihraç edilen hekimler, Tıp Haftası etkinlikleri, Türk Tabipleri Birliğinin isminde ve tabip odalarına üyelik ile ilgili yapılmak istenen değişiklikler hakkında odalar görüş ve önerilerini sundu. Toplantı sonunda aşağıdaki bildirinin yayınlanmasına karar verildi.

Bildiriyi Denizli Tabipler Odası Başkanı Gökhan Önem, sosyal medya hesabından paylaştı. Bildiri Şu şekilde:

“Ege Bölge Tabip Odaları olarak, Meslek birliklerinin başında yer alan türk ve türkiye isim ve kavramlarına sahip çıkıyor, tartışmaya açılmasını asla kabul etmiyoruz. Odalarımıza, mesleğimize ve meslek birliğimize sahip çıkıyoruz. Odalarımızın yetkilerinin azaltılmasını değil artırılmasını talep ediyoruz. Tüm hekimlerimizi odalarına sahip çıkmaya ve üye olmaya davet ediyoruz”.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.