Pimatech Reklamı
Egeyön Haber

THE Denizli Şubesi açıldı

TÜRK HUKUK ENSTİTÜSÜ (THE) DERNEĞİ DENİZLİ ŞUBESİ’NİN AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ. DERNEĞİN ŞUBE BAŞKANLIĞI’NA İSE AV. YUSUF GARİP GETİRİLDİ.

Türk Hukuk Enstitüsü (THE) Derneği Denizli Şubesi’nin açılışı gerçekleştirildi. Derneğin Şube Başkanlığı’na ise Yusuf Garip getirildi.

THE Derneği hakkında açıklamalarda bulunan Garip, derneğin 1977 yılında Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) kurucusu merhum Alpaslan Türkeş’in talimatı ile kurulduğunu söyledi. Derneğin birçok akademisyen, avukat, yüksek yargı mensubu ve noterlerin de aralarında bulunduğu kişilerden oluştuğunu vurgulayan Garip, “Ayrıca MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli THE Genel Merkezi ve tüm şubelerinin çalışmalarını yakinen takip etmekte, Dernek faaliyetleri ve güncel meseleler konusunda Denek yönetici ve üyeleri ile sık sık bir araya gelmektedir. THE’nin kuruluş amacı ise Türk hukukunun daha ileriye gidebilmesi, hukukumuzun milli bir bakış açısı ile temel değerlerimiz etrafında şekillenebilmesi, milli ve manevi hassasiyete sahip hukukçuların birlikte çalışabilecekleri bir ortamın temin edilmesi ve nihayetinde hukukun üstünlüğü ve adaletin tecellisi için mücadele vermektedir. Bu mücadelemiz Denizli’de de aynı çerçevede devam edecektir” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ