Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Ula Belediyesi, farkındalık için öğrencilerle çöp topladı

AYDIN (İHA) – ULA BELEDİYESİ İLE ÖZEL BİR ANADOLU LİSESİ ÇEVRE BİLİNCİNİ ARTTIRMAK VE DOĞAYI KORUMAK AMACIYLA ULA GÖLETİ’NDE ÇÖP TOPLAMA ETKİNLİĞİ DÜZENLEDİ.

AYDIN (İHA) - ULA

Ula Belediyesi ile özel bir Anadolu Lisesi çevre bilincini arttırmak ve doğayı korumak amacıyla Ula Göleti’nde çöp toplama etkinliği düzenledi.

Ula Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü ekiplerinin hazır bulunduğu etkinlikte öğrenciler ile birlikte yaklaşık 200 kişi gölet çevresindeki ormanlık alanda çöp topladı. Etkinlikte şişe, karton, cam, izmarit gibi atıklar toplanırken 100 poşet çöp oluştu.

Ula Belediye Başkanı Mehmet Caner, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Belediye personellerimizle birlikte özel bir Anadolu Lisesi ile koordineli çok güzel bir etkinliğe imza attık. Ula Göleti’nde çöp toplama etkinliği düzenleyerek yaz sezonuna girdiğimiz şu aylarda farkındalık oluşturmaya çalıştık. Ormanlarımız bizim için kıymetli. Geçtiğimiz yıllarda insan odalık çıkan yangınlarla yaşadığımız acı olayları tekrar yaşamamak için, çevre bilincini artırmak ve doğayı korumak amacıyla öğrencilerimizle böyle bir ortak farkındalık etkinliği düzenledik. Katılımcılar, gölet çevresinde birikmiş atıkları toplayarak hem çevreyi temizlemiş hem de topluma örnek olmuşlardır. Bu iş birliği, yerel yönetimlerin ve eğitim kurumlarının çevre duyarlılığını artırma konusundaki kararlılığını göstermektedir” ifadelerini kullandı.