Egeyön Haber

Vatandaş ve üretenler Denizli’de Üretici Pazarı istiyor!

Eski Denizli Belediyesi Başkan adayı Mimar Hüsamettin Ataman, yaz aylarında Denizli için ‘Üretici Pazarı’ açılması talebini bir kez daha yineledi. Ataman, Herkesin ortak paydası, sağlıklı ürünlere makul fiyatlarla ulaşılabilmesi. Belediyelerimizden umutluyum.’ dedi.

Denizli’de serbest mimarlık yapan 1999 yılında “Denizli Belediye Meclisi” üyeliğine, 2002 yılında “Mimarlar Odası Onur Kurulu” üyeliğine seçilen Hüsamettin Ataman, Denizli’de üretici pazarı talebini uzun zamandır sosyal medya hesaplarından yineliyordu. Ataman, yaz aylarında üreticilerin yer aldığı pazara giderek satış yapmış, ve haberlere konu olmuştu. Denizli şehir tarihi üzerine yazdığı kitaplarla da bilinen Ataman, ‘Üretici Pazarı’nın Denizli için ne kadar gerekli olduğunu bir kez daha anlattı.

‘BELEDİYELERİMİZDEN UMUTLUYUM’

Ataman, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, ‘Toplumda üretici pazarları konusunda farkındalık yaratabilmek amacıyla, bahçemde ürettiğim sebze meyve gibi ürünleri yaz aylarında pazarlarda sattım. Gösterilen ilgi beni umutlandırdı. Halkımızın üretici pazarı konusunda istekli olmasına sevindim. Pazarcı esnafı ile konuştum. Üreticilerle konuştum. Alışveriş için pazara gelenlerle konuştum. Düşüncelerini, karşılaştıkları sorunları anlattılar. Görüşlerimi paylaştım onlarla. Herkesin ortak paydası, sağlıklı ürünlere makul fiyatlarla ulaşılabilmesi. Belediyelerimizden umutluyum.’ dedi.

“ÜRETİCİ PAZARI AÇILMALIDIR”

Denizli Merkez Ziraat Odası Başkanı Hamdi Gemici’nin de üretici pazarı ihtiyacı üzerine desteği olduğunu ifade eden Ataman, Başkan Gemici’nin kendisine söylediği ifadelerini de yazdı. Ataman, Denizli Ziraat Odası Başkanı Hamdi Gemici, “Üretici pazarı açılmalıdır” diyor. Mevcut pazar yerleri kapalı pazarlara dönüşünce müstahsillere yani üreticilere ‘yer yok’ gerekçesiyle yer gösterilmiyor. Bunun çaresi mevcut pazar yerlerinin çoğu haftada sadece bir gün pazar kuruluyor geriye kalan 6 gün boş. Uygun olan günlerden birinde bir pazar yerinde pilot uygulama yapılsın üretici pazarı ilan edilsin istiyor üretici.. Ayrıca seçim öncesinde de verilen bazı sözler var.” ifadelerini kullandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ