Elit Life
Egeyön Haber

Yasin Öztürk, basının sorunlarını meclis kürsüsünden anlattı

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde İYİ Parti Grubu adına söz alan Denizli Milletvekili Yasin Öztürk Meclis kürsüsünden basının özellikle de yerel basının sorunlarını dile getirdi .

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde İYİ Parti Grubu adına söz alan Denizli Milletvekili Yasin Öztürk Meclis kürsüsünden basının özellikle de yerel basının sorunlarını dile getirdi .

İktidarı , Basın İlan Kurumu üzerinden medyayı yönlendirmekle suçlayan Öztürk;”Basın sadece gazete satarak ayakta kalamaz , ilan ve reklam hayati gelir kalemleridir , bu gelirler de tarafsız ve bağımsız gazeteciliğin teminatıdır” dedi .

Konuşmasının devamında Yasin Öztürk,”İktidar , yandaş iş adamlarıyla , oluşturulan havuzlarla , kullanılan kamu kaynaklarıyla kendi pelikan medyasını dizayn ediyor. İşsiz kalma , kapanma ve hapse atılma gibi korkular ile basın kontrol altına alınmaya çalışılıyor. Kağıt fiyatları aldı başını gidiyor , baskı , dağıtım , personel giderleri , vergiler hepsi yerel basının sırtında birer yük durumunda oysa ki bilhassa yerel basın Halkın en yakın ve doğru haber kaynağıdır , bu şartlar altında yerel haberciler adeta fedakarca görevini yapmaya çalışıyor , yerel medya siyasetçilerin vatandaş ile arasındaki köprüdür , gelin bu konuda derhal bir komisyon kuralım , yerel basın için yapılabilecekleri ele alalım , sorunları çözme noktasında çalışalım ”diyerek sözlerini tamamladı .

Yasin Öztürk’ün kürsüye elinde Denizli Gazeteciler Cemiyeti tarafından hazırlanan ve kendisine sunulan “ Yerel Basın Acil Durum Özet Bilgi Notu “ dosyası ile çıkması ise dikkat çeken bir nokta oldu .

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ