Pimatech Reklamı
Egeyön Haber

Yılan hikayesine dönen Aydın-Denizli Otoyolu hakkında şok karar!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, “Yap-işlet-devret (YİD) modeli ile gerçekleştirecek olan Büyük İstanbul Tüneli projesinin ihalesini bu yıl yapılacağını söyledi. Bakan aynı zamanda yılan hikayesine dönen Aydın – Denizli otoyolu ile ilgili de açıklamalarda bulundu.

Hizmete açık olan İzmir-Aydın Otoyolu’nun devamında yer alan ve İzmir’den Antalya’ya kadar kesintisiz ulaşımı sağlayacak otoyolun 154 kilometre uzunluğundaki ikinci etabını oluşturan Aydın-Denizli Otoyolu için Yap-İşlet-Devret (YİD) modelinin bir türlü başlatılamadı. Adeta yılan hikayesine dönen Aydın – Denizli otoyolu için yine kötü haber geldi. 26 Mart’ta ihale yapılmış İhalede 5,3 milyar lira yatırım bedeliyle Powerchina International Group, Powerchina Road Bridge Group ve Özgün İnşaat Ortak Girişiminin 17 yıl 9 ay 18 gün ile en uygun teklif vermişti.

İhaleyi kazanan şirket imzadan çekildi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, Ankara’da yaptığı toplantıda yap işlem modeliyle yapılacak projelerden bahsetti. Yine yap işlet modeliyle yapılacak olan Aydın – Denizli ile ilgili de “154 kilometrelik Aydın-Denizli Otoyolu ihalesini kazanan ortak girişim grubunun imzadan çekilmesi nedeniyle ihale iptal edilmiş olup, yeniden ihale hazırlıklarına başladık” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ