Pimatech Reklamı
Egeyön Haber

Yılbaşı Kimi İçinEğlence, Kimi İçin De Ekmek Parası

İzmir’in işlek caddeleri, yeni yılda eğlenen vatandaşlarla dolup taşarken, yılbaşı gecesini çalışarak geçirmek zorunda olanlar da var. 

İzmirli vatandaşlar, yeni yılda kentin işlek caddelerine akın etti. Kıbrıs Şehitleri Caddesi’ni dolduran vatandaşlar 2019’a merhaba dedi. Yılbaşında eğlenen vatandaşların yanı sıra çalışmak zorunda olanlar davardı. Kimi çiçek, kimi balon, kimi yılbaşı şapkası satarak para kazanmaya çalıştı. 

“YILBAŞI ZENGİN İNSANLARA GELİYOR” 

Yılbaşını evinde ailesinde uzakta olarak gireceğini ve bu durumun kendisi için kötü olduğunu söyleyen Fikret Kalender, 

“Çoluk çocuğumuzdan ayrı bir şekilde yılbaşına giriyoruz. Herkes eşini çocuğunu dışarı çıkarıp yemeğe götürüyor. Biz bu soğuk havada saat bire ikiye kadar insanlara mal satalım çocuklarımıza ekmek götürelim diye uğraşıyoruz. Yılbaşı bize gelmiyor. Yılbaşı zengin insanlara geliyor. Esnafa yılbaşı gelmiyor. Bizim sattığımız ürünler marketlerde daha çok ön plana çıktı bizde arka planda kaldık. Geçen senelere göre şimdi işlerimiz kötü daha da kötüye gideceğine inanıyorum” diye konuştu. 

“PARA KAZANMAK ÇOK ZOR” 

Gültekin Kırcan ise yılbaşında insanlara Osmanlı Macunu satarak para kazanmaya çalışıyor. Para kazanmanın artık çok zor olduğunu ifadeeden Kırcan, “Biz fakir insanlarız.Paramız pulumuz yok. Paramız pulumuz olsa bu işler uğraşmayız. İşe başvuruyapıyoruz formlarımız yırtılıp atılıyor. Üç tane çocuğum var. Nasıl olacak buhayat bilmiyorum. Hayat çok zor. Para kazanmak artık daha çok zor. Millipiyango bize vurmaz. Şans zaten bize hiç vurmaz. Para bize çıksa hayatımızdeğişecek. Çocuklarımız hayatı değişecek. Çocuklarımız bizden pasta bekliyor.Biz burada çalışmak ve para kazanmak zorundayız” şeklinde konuştu.

İzmir İHA – Nazmi Can Arslan

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ