Egeyön Haber

‘Yol ve Sıla’ Kitabı Yayımlandı

Şehzadeler Belediyesinin 5. Kültür yayını olan ‘Yol ve Sıla’ adlı kitabın tanıtımı yapıldı. Manisalı yazar İlber Şiyak’ın kaleme aldığı kitapta Balkanlarda yaşana göç hikâyeleri ve göç esnasında yaşanan olaylar yer alıyor.

[dropcap]Ş[/dropcap]ehzadeler Belediyesinin Kültür Yayınları kapsamında basımını yaptığı Yiğitbaş-ı Veli Ahmet Şemseddin Marmaravi Hazretleri, Şehzade Şehir, Gençlerle İletişim ve Tunay Demran Koleksiyonu kitaplarının ardından 5. Kültür yayını olan ‘Yol ve Sıla’ adlı kitabı yayımlandı.

Manisalı yazar İlber Şiyak’ın kaleme aldığı ‘Yol ve Sıla’ kitabı Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik’in makamında tanıtıldı. Şehzadeler Belediyesi olarak 5. Kültür yayının bastıklarını ifade eden Başkan Çelik “Şehzadeler Belediyesi olarak 5. Kültürel eserimiz olan, değerli hocamız İlber Şiyak’ın yazdığı  ‘Yol ve Sıla’ isimli kitabının basımını gerçekleştirdik. İçerisinde tarihe ışık tutacak bilgilerin olduğu, yaşanmış hadiselerin olduğu bu kitap okunması gereken bir kitap. Bu güzel kitap göçü ve tarihi ele alıyor. İlber hocamızın hayatından kesitleri içeriyor. Bizde Şehzadeler Belediyesi olarak tarihe bir not bırakabilmek adına kitabın basımını üstlendik. Kitabın yazımında büyük emekler sarf eden değerli İlber Şiyak hocamıza çok teşekkür ediyorum. Kitabı okumak isteyen kitapseverlerimiz Belediyemizin Kültür Müdürlüğünden temin edebilirler.

“BALKANLARDA YAŞANAN GÖÇ VE YOL HİKÂYELERİNİ KALEME ALDIK”

Basılan kitapta Balkanlar’da yaşanan göç ve yol hikâyelerine yer verildiğini ifade eden Yazar İlber Şiyak “Yaklaşık 4 ay önce yazımını tamamlamış olduğumuz bu kitabımızı Şehzadeler Belediyemiz için yazdık. Bu kitabı yazarken büyük bir onur duydum. Kitabın tamamı yaşantımı anlatıyor. Kitabın yarısında göç hikâyeleri var. Diğer yarısında da göç esnasında geçilen yolların hikâyeleri var. Evladı Fatihan’da Balkanlarda gidip gördüğümüz yerler ve önemli hatıraları bu kitaba yazdık. Kitabımızın yayınlanmasına vermiş olduğu destek nedeni ile değerli Belediye Başkanımız ve tüm Belediye çalışanlarına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dediBU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ