Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

1 Mayıs Denizli’de coşkuyla kutlandı

1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı dolayısıyla Denizli Delikli Çınar meydanından başlayan yürüyüş Ulus Meydanı’na kadar sürdü. 1 Mayıs kutlamaları Ulus Meydanında yoğun bir katılımla gerçekleşti.

1 Mayıs İşçi ve

Egeyön TV’ye konuşan Eğitim İş Denizli Şube Başkanı Namık Kemal Aydoğan “Bugün 1 Mayıs. İşçinin emekçinin bayramı. Öncelikle fabrikalarında çalışmak zorunda kalan işçinin bayramını kutladık. Sabah saat 6’da fabrikalarımızı, sevişlerimizi ziyaret ettik. Denizli Demokrasi Platformu ve Kamu İş Sendikaları olarak emeğimizin, alın terimizin peşinden koşuyoruz. İşçilerimizin ölmediği, insanca yaşayabildiği, yoksulluk sınırında gelirlerimizin olmadığı, refah, mutlu bir düzen için çalışıyoruz” dedi.

Gülizar Biçer Karaca “Tüm işçi kardeşlerimizin Emek ve Dayanışma Bayramını kutluyoruz. Tabi ki gönül isterdi bugün bütün fabrikalar, bütün çalışan emekçi kesim burada olsun, bayramını, hak mücadelesini en yüksek perdeden burada dile getirsin. Ancak biliyoruz ülkemizdeki şartlar malum. Ben bütün emekçi kardeşlerimize şunu söyleyebilirim; Sana söz emekçi kardeşim, bir sonraki emek ve Dayanışma, 1 Mayıs Bayramımızda hep birlikte alanlarda hak mücadelesinin en güçlü şekilde dile getirildiği bir bayram coşkusuyla kutlayacağız. Sana söz emekçi kardeşim, emeğin bayramı artık emekçilerle kutlanacak” dedi.

Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik “Emek en kutsal değer. Gördüğünüz gibi coşkulu bir şekilde emekçi bayramını kutluyoruz. Ama asıl önemlisi, 14 Mayıs’ında provasını yapıyoruz. Herşey çok güzel olacak” dedi.