Pimatech Reklamı
Egeyön Haber

2019 Yerel Seçimleri ve Ali Aygören

Hüdaverdi Akbeyik

Hüdaverdi Akbeyik

5 Aralık 1951 Denizli Çal-Sazak’ta doğdu. İlkokulu Sazak ve Çal ilçesinde tamamladı. 1972 yılında Denizli İmam-Hatip Lisesi, 1979 yılında Hacettepe Üniversitesi Sağlık İdaresini bitirdi. 2000 yılında Pamukkale Üniversitesi’nde İşletme Yönetim ve Organizasyon Yüksek Lisansını tamamladı. 1973 – 1979 yıllarında Hacettepe Üniversitesi’nde Gece İdarecisi ve Hastaneler Müdür Yardımcısı olarak çalıştı. 1984 – 1985 yıllarında Denizli Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nde uzman, 1985 – 1993 yıllarında Denizli Sağlık Müdürlüğü’nde Kurucu Personel Şube Müdürü olarak çalıştı. 1993 – 1995 yıllarında Pamukkale Üniversitesi’nde Kurucu Hastaneler Baş Müdürü, 1995 – 2009 yıllarında yine Pamukkale Üniversitesinde Personel Daire Başkanı, 2009 – 2016 tarihlerinde yine Pamukkale Üniversitesi’nde Öğretim Görevlisi ve Personel Daire Başkan Vekili olarak görev yaptı. 5 Aralık 2016 tarihinde emekli oldu. Sosyal, kültürel dernek ve vakıflarda görev aldı. Denizli ve çevresi tarihi, kültürü ve girişimciliği konusunda araştırmalar yaptı. Denizli’de bir yerel televizyonda Dünya Evren ve İnsan adlı program yaptı. Yine yerel bir gazetede köşe yazarlığı yaptı. İngilizce ve Arapça bilmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

H  .AKBEYİK ;   Başkanım 1999-2004 Yıllarında Denizli Belediye Başkanlığı yaptınız.

Sizi kısaca tanıyalım.

A.AYGÖREN ;  Hüdaverdi Bey, Önce Teşekkür ederim. Bu Program Denizli için gelecek nesiller için çok önemli bir program.

Denizli Kale ilçesinde doğdum ,İnşaat mühendisiyim. 1960 lı yıllarda Ailece Denizli ye geldik ve Çamlıktaki taş ocaklarında çalışmaya başladık. EKMEĞİNİ TAŞTAN çıkaran bir aile derler ya Abilerimde böyle başladılar. Kardeşlerimin birbirlerine bağlılığı ile başarılı oldular.

1978 yılında eşim Nursel Hanımla eylendim bir erkek iki kız çocuğumuz var.

1980 Yıllarında AP sine delege olarak girdim ve 1984 yılında Denizli belediye Meclis üyesi oldum, Başkanlarımız Ziya Tıkıroğlu ve Ali Marım Beylerle Çalıştım.

1999 yılında Allah’ın Yardımı İnsanlarımızın desteği ile Denizli Belediye Başkanı Oldum.

H.AKBEYİK ; ilk Duygularınız…

A.AYGÖREN ;. Onun heyacanı başka bir şey. Yaşamak lazım. Farklı bir duygu,  güzel bir duygu.

Denizli’nin Envanterini gözden geçirdim. Başkanlarımın yaptıklarını , yapamadıklarını ortaya koydum. Ve işe Başladım.

31 kişiden oluşan Belediye Meclisi , DYP 8,DSP 14,CHP 5,MHP 2, ANAP 2, olarak çalıştık. Bizim partinin meclis üyeleri azınlıktaydı. Biraz sıkıntılar çektik. Belediye Başkanlık Makamı rahat etme makamı değil sonuç da, meclis üyesi arkadaşlarımla birlikte güzel işler yaptık.

Katı Atık projesi, Ziya Tıkıroğlu , Ali  Marım  zamanlarında başladı ve Bizim dönemimiz de resmen açıldı. 22 Belediyemizin çöpünü alan bir proje oldu.  Ve Bu proje Nihat Zeybekçi Bey döneminde Denizli ye Ödül getirdi.

1999 yılında Pamukkale Üniversitesinde ‘’DENİZLİ’NİN GELECEĞİ’’ isimli toplantıda Denizli’nin Deprem haritasını gündeme getirdim.  Pamukkale Üniversitesi Halil Kumsar ve Yahya Özpınar Hocalarımız önderliğinde ‘’ DENİZLİ’NİN DEPREM HARİTASI ‘’ çıkarıldı.

 Denizli Ticaret Borsası ile birlikte Balkanların en büyük canlı hayvan pazarını Denizli ye kazandırdık.5 bin küçük , 500 büyük hayvanın aynı anda bulunabileceği bir hayvan pazarı oldu.

 İlbade ve Asri mezarlığa ek olarak Gümüşler deki alan MEZARLIK olarak ilan edildi.

H.AKBEYİK ; Askeri Saha geçiş Yolu.

A.AYGÖREN ;  Bu Yol Denizli’nin canı, herşeyi. Kemal Ay Paşam ile uzun görüşmelerimiz oldu. Uzun Yazışmalar oldu ve Allah nasip etti bu yolu Denizli’mize kazandırdık. Denizli için önemli bir eser.

Bu Yoldan geçenlerin rızasını kazanmak ta önemli.  Allahın  rızasını kazanmak en önemlisi.

H.AKBEYİK ; Başkanlıktan geriye ne kaldı

A.AYGÖREN ;  Sevgi ve Saygı kaldığını görüyorum. Başkanlıkta göremediğim Sevgi ve Saygıyı görüyorum. Başkanlıktan kalan en önemli mirasımız bu.

H.AKBEYİK ; Başkanım Çok Teşekkür Ederim.

İnsan iyiliğin ve güzelliğin adıdır. İnsan iyi ve güzel işler yapmanın adıdır. Rahmetlik Babam Çepni Ali AKBEYİK ‘’ Oğlum, insan kötü söz söyleyip kötü işler yapıncaya kadar, iyi  ve güzel sözler söyleyip iyi ve güzel işler de yapabilir’’ derdi.           İyi ve Güzellikler Dolu Haftalar Diliyorum.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ