Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ ÇEŞME’DE COŞKUYLA KUTLANDI

Cumhuriyet Halk Partisi Çeşme

Cumhuriyet Halk Partisi Çeşme Belediye Başkan Adayı Lal Denizli’nin liderliğinde, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlamak amacıyla Çeşme’de coşkulu bir yürüyüş düzenlendi. Saat 19.00’da Çeşme Adliyesi önünden başlayan yürüyüş, bayraklar, meşaleler ve karanfiller eşliğinde Cumhuriyet Meydanı’na kadar devam etti.

Coşkulu bir kalabalığın eşlik ettiği yürüyüş, kadın haklarına ve eşitliğine dikkat çekmek için önemli bir fırsat sundu. Yürüyüş boyunca katılımcılar, kadınların topludaki önemine vurgu yaparak, eşitlik ve adalet mücadelesine destek oldular.

Yürüyüşün sonunda, Çeşme Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na karanfiller bırakıldı, bu anlamlı hareketle Atatürk’ün kadınlara verdiği önem ve kadın haklarının savunulması vurgulandı.

Bu ülkeyi kadınıyla erkeğiyle yönetmeliyiz. Bizleri kotalara sıkıştıramazsınız!

Lal Denizli, etkinliğin ardından yaptığı açıklamada, kadınların toplumdaki önemine ve mücadelesine dikkat çekti. ‘’Bizler değişim için yola çıktık. Bu ülkeyi erkek egemen bir anlayışla değil, kadınıyla erkeğiyle birlikte yönetmeliyiz.’’ şeklinde söze başlayan Denizli ‘’Bizi kotalara sıkıştıramazsınız. Bizler değişim için geliyoruz ve 100 yılın değişimini tam da bunun için başlattık.’’ şeklinde sözlerine devam etti.

Kadına yönelik şiddette caydırıcı yasalar istiyoruz. Suçun iyi hali olmaz!

Sözlerinde kadına yönelik şiddet istismar ve kadın cinayetlerine de yer veren Lal Denizli, meşaleleri şiddet gören, istismar edilen ve cinayete maruz kalan kadınlar istediğini belirterek şunları söyledi. ‘’8 Martlar, bizim gibi kadına yönelik şiddet ve istismarın giderek arttığı ülkelerde bir kutlama havasından uzak geçiyor. Meşaleleri bir farkındalık yaratması için istedik. Ülkemizde her gün katledilen, şiddete maruz kalan, tecavüze uğrayan kadınlarımız için birer ışık olalım istedik. Caydırıcı yasalar olmadıkça kadına yönelik istismar, şiddet ve cinayetler bitmeyecek. Biz bu yasaları sonuna kadar savunmalıyız. Yaşamın her alanında şiddete sonuna kadar karşı duracağız. Kadına yönelik yasalarda iyi hal indirimi olmasın istiyoruz. Suçun iyi hali olmaz!’’

Kadınlar kazanacak!

‘’Çeşme’de kadınlar kazanacak!’’ vurgusunu yapan Denizli, ‘’Gençlerimiz bizlerin arzu ettiği bir geleceği inşa edecekler, kız çocuklarımızı bilinçlendireceğiz. Asla duruşlarından taviz vermemeleri gerektiği söyleyeceğiz.’’ şeklinde sözlerine devam etti ve  ‘’Bizler erkek gibi olduğumuz için değil, kadın gibi olduğumuz için güçlüyüz.’’ diyerek sözlerine son verdi.

Kadınların hak ettikleri değeri görmesi için mücadelelerinin devam edeceğini belirten Denizli, yürüyüşe katılan herkese teşekkürlerini iletti.