Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

ADÜ, afete hazırlanıyor

ADÜ AFET VE ACİL DURUM UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ BÜNYESİNDE OLUŞTURULAN ADÜ ARAMA KURTARMA (ADUSAR) PERSONEL VE ÖĞRENCİ EKİBİNİN EĞİTİM VE TATBİKATLARI TAMAMLANDI. EĞİTİMLERİNİ TAMAMLAYAN EKİP AYDIN AFAD İL MÜDÜRÜ YALÇIN MUMCU’YU ZİYARET EDEREK ÖĞRENDİKLERİNİ TATBİKATTA SERGİLEDİ.

ADÜ AFET VE ACİL

ADÜ Afet ve Acil Durum Uygulama ve Araştırma Merkezi bünyesinde oluşturulan ADÜ Arama Kurtarma (ADUSAR) personel ve öğrenci ekibinin eğitim ve tatbikatları tamamlandı. Eğitimlerini tamamlayan ekip Aydın AFAD İl Müdürü Yalçın Mumcu’yu ziyaret ederek öğrendiklerini tatbikatta sergiledi.

Eğitim çalışması ile ilgili bilgi veren ADÜ Afet ve Acil Durum Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Serap Gökçe Eskin, 60 kişilik personel ekibine 20 kişilik öğrenci arama kurtarma ekibi eklendiğini belirterek Arama Kurtarma ekibinin sürekliliğini korumayı, eğitim ve malzeme açısından sürekli iyileşmeyi hedeflediklerini belirtti.

Müdür Yardımcısı Uzm. Gülay Kandemir ve ekip lideri Öğretim Görevlisi Evrim Çevik’in koordine ettiği eğitimlerde, personel ekibinin eğitim ve tatbikatları geçtiğimiz ay tamamlanırken üniversite öğrencilerinden oluşan Öğrenci Arama Kurtarma Ekibinin AFAD bünyesinde teorik ve uygulamalı eğitim süreci bu hafta tamamlandı.

Eğitimin son gününde İl AFAD Müdürlüğünü ziyaret eden ADÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erkan Salan, ADÜ Afet ve Acil Durum Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Serap Gökçe Eskin, AFAD İl Müdürü Yalçın Mumcu ile görüşerek istişarelerde bulundu.

Görüşmede, ADÜ ekibinin arama kurtarma çalışmalarını yerinde inceleyen Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erkan Salan, gönüllü öğrencilere ve AFAD ekibine teşekkür etti. Program “Arama Kurtarma Tatbikatı” ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erkan Salan, Afet ve Acil Durum Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Serap Gökçe Eskin, İl AFAD Müdürü Yalçın Mumcu’nun katıldığı sertifika törenin ile sona erdi.