CHP Bornova Gençlik Kolları’ndan Sert Tepki

CHP Bornova Gençlik Kolları’ndan Sert Tepki
Yayınlama: 16.04.2018
A+
A-

CHP Bornova Gençlik Kolları Başkanı Sadık Yıldız, AK Parti Bornova Gençlik Kolları Kongresi’nin MEB’ye bağlı bir lise de yapılmasına ve Lise’nin duvarlarına AK Parti bayraklarının asılmasına sert tepki gösterdi. Yıldız,’Türk siyasi tarihinde, bir siyasi partinin kongresi ‘MEB’ ye bağlı bir lisede her ilk defa gerçekleşen bir olay, onun içinde bu olay tarihte kara bir leke olarak yerini alacaktır’ dedi.

 

AKP Bornova Gençlik Kolları Kongresi İlçede ki ‘MEB’ye bağlı Mazhar Zorlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda yapıldı. Lise duvarlarına da AKP bayraklarının asılması CHP Bornova Gençlik Kollarından tepki çekti.

CHP Bornova Gençlik Kolları Başkanı Sadık Yıldız konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı;

Eğitimi yapboz tahtasına çevirenler, siyasal faaliyetlerini devlet kurumları binasına taşıyarak parti- devlet bütünleşmesini gerçekleştirdiklerini  bir kez daha gözler önüne sermiştir. Belediyelerin birçok salonu olmasına rağmen okulları seçenler, devlet binalarını seçme gayreti yerine meydan okuma kültürünü yerleştirmeyi öncelik haline getirmiştir. Bornova’mızda hangi binayı seçim merkezi haline getirirseniz getirin, Bornovalılar daha önce olduğu gibi size gereken dersi verecektir. Başta Ege üniversitesinde mağdur edilen işçiler dahil tüm mağduriyetler AKP den hesabı soracaktır.

 

İzmir Valisini ve İl Milli Eğitim Müdürünü göreve davet ediyoruz, Okul yönetimi hakkında ne gibi işlem yapacaklar bunun takipçisi olacağız’ şeklinde konuştu.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.