Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
°C

Alaşehir’e Tarıma Dayalı İhtisas Sera OSB’si

22.11.2018
A+
A-

MANİSA VALİSİ AHMET DENİZ BAŞKANLIĞINDA ALAŞEHİR TARIMA DAYALI İHTİSAS SERA ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ KURULMASI ÇALIŞMASI İLE İLGİLİ ÖN FİZİBİLİTE RAPORU DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI.

Alaşehir’e Tarıma Dayalı İhtisas Sera OSB’si

Manisa Valisi Ahmet Deniz başkanlığında Alaşehir Tarıma Dayalı İhtisas Sera Organize Sanayi Bölgesi kurulması çalışması ile ilgili ön fizibilite raporu değerlendirme toplantısı yapıldı.

Valilik Brifing salonunda yapılan toplantıya Vali Deniz’in yanı sıra Vali Yardımcısı ve YİKOB Başkanı Ünal Çakıcı, Alaşehir Kaymakamı Abdullah Uçgun, Tarım ve Orman İl Müdür Vekili Metin Öztürk, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Meran Kayhan,Alaşehir Tarım ve Orman İlçe Müdürü Tarık Memiş, Zafer Kalkınma Ajansı yetkilileri, teknik personel ve fizibilite raporu hazırlayan firma yetkilileri katıldı.

Toplantıda, Alaşehir’deki jeotermal enerji santrallerinin ülke ekonomisine katkı sağlamakla birlikte hem kaynakların daha verimli kullanılması hem de çevresel etkinin azaltılması açısından alternatif kullanım metotlarının geliştirilmesi ihtiyacı doğduğu belirtildi. Bu çerçevede Alaşehir Kaymakamlığı, Alaşehir Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Zafer Kalkınma Ajansı arasındaki istişareler neticesinde, Alaşehir’de Tarıma Dayalı İhtisas Sera OSB kurulması yönünde kanaat oluştuğu ifade edildi. Proje ile enerji santralleri tarafından reenjekte edilmeden önce 90 derecedeki sıcak su ile kullanım suyunun ısıtılması ve sıcak suyun sera bölgesine taşınarak sera alanının ısıtılmasının hedeflendiği, bu kapsamda topraksız sera faaliyeti ile ilçenin istihdamına ve ekonomik hareketliliğine katkı sağlanmasının beklendiği dile getirildi.

Toplantıda, Alaşehir Tarıma Dayalı İhtisas Sera OSB kurulması çalışmalarıyla ilgili 5 Aralık’ta Alaşehir’de toplanılması kararlaştırıldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.