Elit Life
Egeyön Haber

Asırlık gelenek salgına rağmen çocuklar için gerçekleşti

Serinhisar Belediyesi, Denizli’nin Serinhisar ilçesi Yatağan Mahallesi’ndeki asırlık gelenek Çörek Derme’yi korona virüse rağmen yine ayakta tuttu. Bu yıl çocukların yasak nedeniyle dışarıya çıkamayacak çocukların ayağına giden Serinhisar Belediye Başkanı Hüseyin Gemi ve yetkililer kapı kapı dolaşarak çörek derme etkinliğini gerçekleştirdi. Çocukların mutluluğu yüzlerinden okundu.

Serinhisar Yatağan ve Yüreğiş Mahallelerinin asırlık geleneği Çörek Derme, bu yıl çocukların dışarı çıkmamasından dolayı Serinhisar Belediyesi tarafından desteklendi. Serinhisar Belediye Başkanı Hüseyin Gemi, CHP Genel Başkan Yardımcımız Denizli Milletvekilimiz Sayın Gülizar Biçer Karaca , CHP İlçe Başkanı Ercan Usta, CHP Kadın Kolları Başkanı Ayşe Borucu ve yetkililer asırlık geleneği yaşatmak için çocukların ayağına gitti.

Serinhisar Belediye Başkanlığı paylaştı: 22 Mayıs 2020 Cuma

Kapı kapı dolaşarak çörek derme etkinliğini çocuklara yaşatan ekibe Merkezefendi Belediye Bando ekibi de katıldı. Aldıkları hediyeler ve animasyon ekiplerinin gösterileriyle mutlulukları yüzüne yansıyan çocuklar unutulmaz bir gün yaşadılar.

Çocukların yüzünü güldürmenin mutluluğunu yaşayan Serinhisar Belediye Başkanı Hüseyin Gemi;Hem çocuklarımızı sevindirmek, hem de asırlardır süregelen bu değerli geleneğimizi virüs salgını sürecinde de devam ettirmek adına gerçekleştirdiğimiz bu organizasyona katkıda bulunan herkese çok teşekkür ederim. Öncelikle bizlere güler yüzle karşılayan Yatağan ve Yüreğil mahallelerimizdeki çocuklarımıza ve ailelerine, ayrıca bugün bizi yalnız bırakmayan CHP Genel Başkan Yardımcımız Denizli Milletvekilimiz Sayın Gülizar Biçer Karaca’ya, il yönetim kurulu üyemiz Sayın Özkan Aslan’a, Belediye bando takımını etkinlik için bize tahsis eden Merkezefendi Belediye Başkanım Sayın Şeniz Doğan’a, il kadın kolları başkanıma, il gençlik kolları başkanıma, ilçe başkanıma, ilçe kadın kolları başkanıma,ilçe gençlik teşkilatımıza, meclis üyelerime ve yatağan – yüreğil mahalle muhtarlarıma şükranlarımı sunarak, çalışmalarında başarılar diliyorum.”dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ