Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Aydın’da facianın eşiğinden dönüldü

AYDIN-İZMİR-DENİZLİ OTOBANINDA SEYİR HALİNDE OLAN SIKIŞTIRILMIŞ LPG TANKI TAŞIYAN BİR TIR HENÜZ BİLİNMEYEN BİR NEDENLE KAZA YAPARAK DEVRİLDİ. TANKLARIN PATLAMA RİSKİ OLMASI NEDENİYLE AYDIN-İZMİR-DENİZLİ OTOBANI AYDIN GERMENCİK AYDIN ARASI TRAFİĞE KAPATILIRKEN BÖLGEDE UZUN ARAÇ KUYRUKLARI OLUŞTU. BAŞTA AFAD OLMAK ÜZERE, UMKE, İTFAİYE VE SAĞLIK EKİPLERİNİN YANI SIRA GÜVENLİK GÜÇLERİ BÖLGEDE PATLAMA RİSKİNE KARŞI YOĞUN GÜVENLİK ÖNLEMİ ALDI.

AYDIN-İZMİR-DENİZLİ OTOBANINDA SEYİR HALİNDE

Aydın-İzmir-Denizli otobanında seyir halinde olan sıkıştırılmış LPG tankı taşıyan bir tır, kaza yaparak devrildi. Patlama riski nedeniyle Aydın-İzmir-Denizli otobanı Aydın Germencik Aydın arası trafiğe kapatılırken, bölgede uzun araç kuyrukları oluştu. AFAD, UMKE, itfaiye ve sağlık ekipleri ile güvenlik güçleri bölgede yoğun güvenlik önlemi aldı.

Kaza gece saatlerinde, Aydın-İzmir otobanı Efeler Çevreyolu yakınlarında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, İzmir’den Aydın istikametine seyretmekte olan sıkıştırılmış doğalgaz tankları taşıyan bir tır henüz belirlenemeyen bir nedenle devrildi. Yakıt deposu alev alan ve yanma ve patlama riski yüksek olan bölge güvenlik çemberine alınarak otoban hem gidiş hem de geliş istikametine göre trafiğe kapatıldı. Bu arada otobanın kapanması nedeniyle Aydın’da trafik yoğunluğu oluşurken, otobana girdiği için geri dönemeyen araç kuyruğu da kilometrelerce uzadı. Güvenlik güçleri bir yandan trafiği kapatırken diğer yandan da kaza olduğu için otobanda mahsur kalan araçları tahliye etmeye çalışıyor.

Tırın taşıdığı LPG tanklarının sıkıştırılmış gaz olduğu için ciddi tehlike oluşturduğunu belirten görevliler, yoldaki tehlike tamamen kaldırılıncaya kadar otobanın kapalı tutulacağını belirttiler.

Kaza mahallinde AFAD, Aydın Büyükşehir İtfaiyesi, UMKE, sağlık ekipleri gerekli güvenlik önlemlerini aldıktan sonra tayakkuz halinde bekliyor.