Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
°C

‘Bakkalları Bakkallar Yönetsin’

‘Bakkalları Bakkallar Yönetsin’

Denizli Bakkallar ve Bayiler Odası Başkan adayı Elvan Ünal seçimler ve adaylık süreci hakkında Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde basın toplantısı düzenledi.

Toplantıya, Denizli Bakallar ve Bayiler Odası Başkan Adayı Elvan Ünal ve aday yönetimin üyeleri katıldı.

Ünal, “Türkiye genelinde meslek odaları seçimleri yavaş yavaş tamamlanıyor. Denizli’nin en güçlü ve en büyük odalarından olan Bakallar ve Bayiler Odası seçimleri 18 Şubat’ta gerçekleştirilecek” dedi.

“Doğeu yere neşter vurmuşuz”

“Bakkalları bakkallar yönetsin” sloganıyla yola çıktıklarını belirten Ünal, “Bundan tam bir yıl önce bu sloganımızla yola çıkmıştık. Türkiye’de gerçekleşen birçok oda seçiminde de bu slogan kullanıldı. Demek ki doğru yere neşter vurmuşuz. Ekip arkadaşlarımızla 2.5 yıldır yoğun ve güzel bir çalışma içerisindeyiz. Bu süre içerisinde pek çok arkadaşımızla yüz yüze görüştürk, dertlerini ve çözüm önerilerini dinledik. Meslektaşlarımızın istekleri doğrultusunda yol haritamızı belirledik. Bu zaman içerisinde gördük ki; sadece bürokratik işlemler için oda başkanı seçmeye gerek yok. Bizim mesleğimizi yapmayan, bu mesleğin zorluklarını yaşamayan oda yönetimlerinin bizim dertlerimiz için çözüm arama durumları yok. Bunu son 12 yıl içerisinde de yaşayarak gördük.Tüm icatların ihtiyaçtan doğduğu düşünüldüğünde, oda yönetimi bizim için elle tutulur hiçbir şey yapmamaktadır. ‘Beşik sallayan eller bu dünyayı sallar’ diyoruz. Oda yönetim kurulumuz 12 kişiden oluşmakta ve 6 kadın üyemiz bulunuyor. Böyle bir yönetim kurulu hiçbir parti ve STK’da yok. Aylık oda toplantılarına yönetim kurulu dışında 5 misafir üyemizide davet ederek katılımcı bir oda sağlanacak” dedi.

Meslektaşları için yapılacaklarını anlatan Ünal’ın listesi şu şekilde;

*Zincir marketlerle yasal mücadele,

*Uygun mal alımı için kooperatif kurulması,

*Kendi isimlerini yşatark tek tabela altında birleşmek,

*Banka-alarm ve sigorta şirketleri ile her yıl düzenli olarak anlaşmalar yapmak

*Pazar yerlerinde satılan sağlıksız ekmek ve sokak aralarında seyyar satılan ekmek ile mücadele

*Tekel bayisi işleten üyelerin saat 22.00’dan sonra satış yasağı için toplantı

*İş stresinden uzaklaşmak için gezi ve turlar düzenlemek,

*Her yıl düzenli olarak yemekli toplantı düzenlemek ve her toplantıyı ayrı mahallede yapmak,

*Veresiyiyi güvence altına almak için senetli veresiye defteri,

*Oda avukatı üyelerin yanında bulunacak,

*Esnaf yardımlaşma fonu kurmak

*Hırsızlık, doğal afet mağduru üyelere maddi yardımda bulunmak,

*Birkaç hastane ile anlaşma yapmak,

*Odaya ait aracın üyelerin düğün, sünnet gibi mutlu günlerinde hizmetlerinde olması,

*Muhasebe tutuma işlemleri yine aynı şekilde devam edecek ve daha düşük bir ücret karşılığında bu hizmet verilecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.