Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Başkan Akel’den iptal çağrısı

BAŞKAN AKEL’DEN İPTAL ÇAĞRISI

BAŞKAN AKEL’DEN İPTAL ÇAĞRISI

Kütahya’nın Gediz ilçesinde, Belediye Başkanı Necdet Akel, bölgenin gözbebeği Murat Dağı’nda planlanan altın madeni keşif alanına giderek, altın madenine karşı olduklarını belirtti.

Murat Dağı bölgesinde planlanan altın madeni projesi için verilen Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) raporu iptali sonrasında altın madeni şirketi üst mahkemeye itirazda bulunmuş, mahkemede keşif kararı vermişti. Yapılan keşif sırasında, alanda bulunan Gediz Belediye Başkanı Necdet Akel, köy muhtarları ve bölge sakinleri altın madenine karşı olduklarını tekrar belirtti.

Murat Dağı bölgesinde planlanan altın madeni projesinin ilçenin doğal ve kültürel zenginliklerine ciddi zararlar verebileceğini belirten Gediz Belediye Başkanı Necdet Akel açıklamasında; “Projenin su kaynaklarına, tarım alanlarına ve çevreye nolumsuz etkileri konusundaki endişelerimizi keşif heyetine sunduk. İlçe halkının sağlığı ve endemik bitki ile ormanların korunması için projeye karşı olduğumuzu tekrar belirttik. İlçemizin doğal güzelliklerinin korunması, gelecek nesillere aktarılması ve alternatif turizm projelerinin desteklenmesi için altın madenine karşı çıkıyoruz. Altın madeni projesinin bölgenin ekosistemi ve su kaynakları üzerinde muhtemel etkileri göz önünde bulundurularak, projenin iptali için mücadelemize devam ediyoruz” dedi.