Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Bıçak bileme ustalarında ‘son gün’ telaşı

AYDIN (İHA) – AYDIN’IN EFELER İLÇESİNDE KURBAN HAZIRLIKLARINI YAPAN BİRÇOK VATANDAŞ BIÇAK BİLEME İŞLEMLERİNİ SON GÜNLERE BIRAKINCA, BIÇAK BİLEME USTALARININ DA ‘BAYRAM’ MESAİSİ YOĞUN GEÇMEYE BAŞLADI. SİPARİŞLERİ YETİŞTİRMEK İÇİN AREFE GÜNÜ GECE SAATLERİNE KADAR ÇALIŞACAKLARINI BELİRTEN BIÇAK BİLEME USTASI TARIK AVCU; “SON GÜN YOĞUNLUĞUMUZ VAR” DEDİ.

AYDIN (İHA) - AYDIN’IN

Aydın’ın Efeler ilçesinde kurban hazırlıklarını yapan birçok vatandaş bıçak bileme işlemlerini son günlere bırakınca, bıçak bileme ustalarının da ‘bayram’ mesaisi yoğun geçmeye başladı. Siparişleri yetiştirmek için arefe günü gece saatlerine kadar çalışacaklarını belirten bıçak bileme ustası Tarık Avcu; “Son gün yoğunluğumuz var” dedi.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Kurban Bayramı öncesi çarşı ve pazarda hareketlilik başladı. Hareketliliğin yoğun olarak yaşandığı yerlerden biri de bıçakçılar olurken, yaklaşan Kurban Bayramı ile birlikte Aydın’da bazı vatandaşlar, kurban kesimi için yeni bıçak almayı tercih ederken, bazıları da eski bıçaklarını biletmeyi tercih ediyor. Eski bıçaklarını biletmek isteyen birçok vatandaş işlerini son güne bırakınca bıçak bileme ustaları da vatandaşların bıçaklarını yetiştirmek için yoğun mesailerine başladı. Son gün yoğunluğu yaşadıklarını ifade eden bıçak bileme ustası Tarık Avcu ise “Vatandaşlarımızın taleplerini yetiştirmek için arefe günü geç saatlere kadar çalışacağız” dedi.

Kurban hazırlığı yapılırken birçok vatandaşın bıçak bileme işleminin son günlere bıraktığını ifade eden Avcu; “Bu zamana kadar bıçak bileme işlerimizde çok yoğunluk yoktu. Sıkışmadan bileme işlemlerini yaptık ancak birçok vatandaş işini son güne bırakınca yoğunluğumuz arttı. Bileme işlemi son güne kalınca artan yoğunlukla beraber yetişmeyeceği için geri çevirdiğimiz müşterilerimiz bile oldu. Maalesef son güne kadar bekleme alışkanlığımız var. Şimdi de gelen siparişleri yetiştirmek için arefe günü gece saatlerine kadar çalışacağız” dedi.