Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Bilgi yarışmasında birinciliği paylaştılar

MANİSA’NIN SARIGÖL İLÇESİNDE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN DÜZENLENEN ORTAOKULLAR ARASI BİLGİ YARIŞMASINDA BİRİNCİLİĞİ İKİ OKUL PAYLAŞTI.

MANİSA'NIN SARIGÖL İLÇESİNDE İLÇE

Manisa’nın Sarıgöl ilçesinde İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ortaokullar arası bilgi yarışmasında birinciliği iki okul paylaştı.

“Dilimizin Zenginlikleri ve Yıl Sonu Faaliyet Haftası Etkinlikleri” kapsamında Sarıgöl İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Ortaokullar Arası Bilgi Yarışmasının finali, Atatürk Gençlik Merkezi Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Grup aşamalarında ilk ikiye giren dört okul final turunda mücadele etti. Kıyasıya geçen yarışmaya seyirciler büyük ilgi gösterdi. 20 sorunun sonunda Dadağlı Ortaokulu ve Ahmetağa Neslihan Urgancı Ortaokulu’nun puanları eşit olunca yedek üç soruya geçildi. Yedek sorular sonunda da puanlar eşit olunca Dadağlı Ortaokulu ve Ahmetağa Neslihan Urgancı Ortaokulu birinci ilan edildi. Çanakçı Ortaokulu üçüncü olurken Tırazlar Hüseyin Gümüşlü Ortaokulu ise dördüncü oldu.

Yarışma sonunda dereceye giren öğrencilere ödüllerini Sarıgöl İlçe Milli Eğitim Müdürü Cezmi Yıldırak ve Şube Müdürü Yüksel Kanyılmaz verdi.

Birinci olan okul öğrencilerine madalya ve her bir öğrenciye 500, ikinci olan okul öğrencilerine madalya ve her bir öğrenciye 400, üçüncü olan okul öğrencilerine madalya ve her bir öğrenciye 300 ve dördüncü olan okul öğrencilerinin her birine ise 200 liralık kırtasiye hediye çeki verildi.

Sarıgöl ilçe milli Eğitim Müdürü Cezmi Yıldırak, “Öğrencilerimize ve öğrencilerimizin başarısında pay sahibi olan öğretmenlerimize teşekkür ederim.” dedi.