Bornova Yollarını Yenileniyor

Bornova Yollarını Yenileniyor
Yayınlama: 18.01.2018
A+
A-

Bornova Belediyesi, altyapı çalışmalarından sonra zarar gören yolları yenilemek için geniş çaplı bir çalışma başlattı. Bu kapsamda Çamdibi’nde 5173 sokak ile 5174 sokaklar yağmur suyu hattı döşeme çalışmalarının ardından parke taş döşenerek yenilendi.

Bornova Belediyesi, yıpranan ya da çeşitli altyapı çalışmaları sonrasında bozulan yolları yenilemek için kapsamlı bir çalışma başlattı. Yenileme çalışmaları için 50 bin metrekare kilit parke taşı, 19 bin metrekare tretuvar bordürü alımı yapan Bornova Belediyesi, ihtiyaç duyulan yollarda bu malzemeleri kullanacak. Çamdibi 5173 sokak ile 5174 sokaklar yağmur suyu hattı döşeme çalışmalarının ardından kilit parke taş ile döşendi. Bu arada Barbaros Mahallesi’nde de 4220 ve 4221 sokakların tamamı kilit parke taş döşenerek yenilendi. 4222 sokakta ise bozuk bölgeler düzeltildi. Aynı mahallede 5466 sokakta otopark cebi düzenlemesi yapılarak yol yenilendi.

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, bozulan yolların yenileme programına alınıp en kısa sürede eskisinden daha iyi hale getirildiğini söyleyerek, “Kilit parke taş döyeme çalışmalarımız da programlı bir şekilde devam edecek. Yollarımız bazen taşıdığı yükten dolayı ve kullanım ömrünü tamamlamasından dolayı yıpranıyor bazen de çeşitli altyapı çalışmaları nedeniyle yapranıyor. Bornova Belediyesi olarak yıpranan, bozulan yollarımızı hemen programımıza alarak imkanlarımız ölçüsünde en kısa sürede onarmak ya da yenilemek için mücadele ediyoruz” dedi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.