Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Bornova’da gökyüzü uçurtmalarla renklendi

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Bornova’da tüm gün süren etkinliklerle kutlandı. En büyük coşku ise Bornova Geleneksel Uçurtma Şenliği’nde yaşandı. Aşık Veysel Rekreasyon Alanı’ndaki şenliğe katılarak alanı dolduran vatandaşlara seslenen Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, “Çocuklar ve gençlerle birlikte bu ülkede çok daha güzel günler yaşayacağız” dedi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik

Bornova’da kutlamalar Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreni ile başladı. Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ ve protokol heyeti buradaki törenin ardından İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Fatih Sultan Mehmet İlkokulu’nda düzenlenen 23 Nisan Kutlama Töreni’ne katıldı. Daha sonra CHP Bornova İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen Anıt’a çelenk koyma törenine Başkan İduğ’un yanı sıra CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Adayı Gökçe Gökçen, CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Mübeccel Tilmaç, Bornova Belediyesi Eski Başkanı Sırrı Aydoğan, dernek ve sendikaların temsilcileri katıldı.

Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, çeşitli okullardan gelen çocukları makamında ağırladı. Sırayla belediye başkanı olan çocuklara tek tek isteklerini soran Başkan Mustafa İduğ, çocukların isteklerini not alarak hepsini yapacaklarını söyledi.

Renkli etkinlikler

23 Nisan kutlamaları kapsamında en büyük coşku Aşık Veysel Rekreasyon Alanı’ndaki Bornova Geleneksel Uçurtma Şenliği’nde yaşandı. Şenlik kapsamında çocuklara uçurtma dağıtıldı, pamuk şeker, macun, patlamış mısır ve lokma ikram edildi. Palyaçoların çocukları eğlendirdiği alanda yüz boyama etkinlikleri de yapıldı. Atölyeler kurulurken, basketbol, dart, penaltı ve hareket eğitimi etkinlikleri de büyük ilgi gördü. Şenlik kapsamında Arnavutluk’tan gelen halk oyunları ekibinin dansları büyük ilgiyle izlenirken, Bornova Belediyesi Hobi ve Beceri Edindirme Kursları kursiyerlerinin müzik dinletisi de coşkuyu katladı.

Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, “Cumhuriyetimizin 100. Yılı ama milli iradenin 103’üncü yılı. Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının 103 yıl önce bağımsızlığımızı ilan etmesi, dünyaya haykırması çok kıymetli çok önemli. Bizim umudumuz çocuklar gençler, dünün çocukları bugünün sorumluluk almaya çalışan gençleridir. O gençlerin yanında da bizler varız. İnşallah çocuklarla gençlerle birlikte bu ülkede çok daha güzel günler yaşayacağız” dedi.