Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Bornova’nın fideleri Hatay’da ürün verecek

Kahramanmaraş merkezli iki depremin başından bu yana tüm imkanlarını depremzedeler için seferber ederek bölgeye 4 bin 500 çadır, 15 tır yardım malzemesi, çok sayıda araç ve iş makinesi ile personel gönderen Bornova Belediyesi, desteklerini tarım alanına da taşıdı. Depremden en çok etkilenen kentlerden biri olan Hatay’daki üreticilere 60 bin adet sebze fidesi gönderildi.

Kahramanmaraş merkezli iki depremin

Bornova Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü’nce atalık yerel tohumlardan üretilen 60 bin sebze fidesi Hatay’a gönderildi. Domates (salçalık ve sofralık), biber (sivri ve çarliston) ve patlıcan(topan ve uzun) olmak üzere Bornova’da yetiştirilen fideler, Tunceli- Ovacık Kooperatifi işbirliğiyle Defne ve Samandağ ilçeleri ile köylerinde öncelikle yerel üreticiler olmak üzere vatandaşlara dağıtıldı.

Desteğimiz her alanda sürecek

Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, depremin etkilediği illerde tarımın önemli bir geçim kaynağı olduğunu belirterek, “Barınma tabi ki öncelikli ama tek sorun değil. Bölge ekonomisinin de canlanması gerekiyor. Bu amaçla Bornova Belediyesi olarak özellikle yerel tohum dağıtımı konusunda Bornova’dan başlatıp, İzmir ve Türkiye geneline yaydığımız tarımsal desteği ülke tarımı için hayati konumda olan deprem bölgesindeki üreticilere de vermek istedik. İşlerini kolaylaştırma adına da atalık tohumlardan ürettiğimiz sebze fidelerini üreticilere ulaştırdık. Depremin yaralarını sarmak zaman alacak. Biz bu süreçte yöre insanına verdiğimiz desteğe her alanda devam edeceğiz” dedi.