Elit Life
Egeyön Haber

Bornova’nın İlk Kadın Futbol Takımı Kuruldu

Türkiye’de futbolun ilk oynandığı yer olan Bornova’da ilkkadın futbol takımı da kuruldu. BornovaBelediye Başkanı Olgun Atila, kısa bir süre önce Bornovalı amatörlerin arasınakatılan Bornova Genç Yıldızlar Spor Kulübü bünyesinde kurulan takımı ziyaret ederekbaşarılar diledi.


Türkiye’de futbolun ilk oynandığı yer olan Bornova’da ilk kadın futboltakımı da kuruldu. Kısa bir süre önce Bornovalı amatörlerin arasına katılan BornovaGenç Yıldızlar Spor Kulübü bünyesinde kurulan futbol takımının, 11-14 yaş arası66 oyuncusu bulunuyor. Kadınlar Ligi Yıldızlar Kategorisi’nde mücadele etmeyehazırlanan Mor -Beyazlı takım, antrenmanlarını Bornova Belediyesi’ne ait SanayiSahası’nda yapıyor.

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, ilçenin ilk kadın futbol takımının antrenmanını ziyaret etti. Tüm oyuncaları kutlayıp, spor hayatlarında başarılar dileyen Başkan Atila,  “Bornova’nın ilk kadın futbol takımı olarak her zaman sizlerin yanında ve destekçiniz olacağız.” diye konuştu.

Bornova Genç Yıldızlar Spor Kulübü Başkanı Lütfü Cihaner, TÜFAD İzmir Şubesi Başkanı Dr. Şaban Acarbay’ın da bulunduğu ziyarette, Başkan Atila’ya, spora ve sporculara olan yaklaşımı, Bornovalı amatörlere ve kendilerine verdiği destekler için teşekkür plaketi verdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ