Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Bozdoğan’da atık getiren üreticiler ödüllendiriliyor

AYDIN’IN BOZDOĞAN İLÇESİNDE TARIMSAL FAALİYETLERDE ÇEVREYE DUYARLILIK VE SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK ADINA ÇALIŞMALAR SÜRERKEN ‘ATIKLARI TOPLAYALIM, ÇEVREYİ KORUYALIM’ ADLI İYİ TARIM UYGULAMALARI PROJESİ KAPSAMINDA BOZDOĞAN İLÇE TARIM VE ORMAN MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN BOŞ ZİRAİ İLAÇ VE GÜBRE AMBALAJ ATIĞI GETİREN ÜRETİCİLERE SIVI GÜBRE VERİİYOR.

AYDIN'IN BOZDOĞAN İLÇESİNDE TARIMSAL

Aydın’ın Bozdoğan ilçesinde tarımsal faaliyetlerde çevreye duyarlılık ve sürdürülebilirlik adına çalışmalar sürerken ’Atıkları Toplayalım, Çevreyi Koruyalım’ adlı iyi tarım uygulamaları projesi kapsamında Bozdoğan İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından boş zirai ilaç ve gübre ambalaj atığı getiren üreticilere sıvı gübre veriliyor.

Proje kapsamında hayata geçirilen program uygulanmaya devam ediyor. Ödüllendirme sistemiyle çiftçilere çevre bilincini artırma ve atık yönetimi konusunda farkındalık oluşturma hedeflenirken, aynı zamanda tarımsal faaliyetlerde kullanılan ambalaj atıklarının çevreye zarar vermesinin önüne geçilmesi amaçlanıyor. Bu çerçevede çiftçiler kullanılmış zirai ilaç ve gübre ambalajlarını toplamaları teşvik edilerek getirilen boş zirai ilaç ve gübre ambalaj kutusu karşılığında ödüllendiriliyor. Bozdoğan İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından bu tarz teşvik programlarının çevre bilincinin yaygınlaştırılması ve sürdürülebilir tarımın desteklenmesi açısından önemli olduğu belirtilirken, atıkların toplanmasıyla birlikte çevre koruma bilinci arttırılarak tarım alanlarında da daha sağlıklı bir çevre oluşturulması hedefleniyor.

Konuyla ilgili Bozdoğan İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “İyi Tarım Uygulamaları ’Atıkları Toplayalım Çevreyi Koruyalım’ projesi kapsamında İlçe Müdürlüğümüze 10 adet boş zirai ilaç veya gübre ambalaj kutusu getiren üreticilerimize 1 adet 1 litelik sıvı gübre ücretsiz olarak verilecektir. Çevreye duyarlı Bozdoğan üreticilerimize teşekkür ederiz” denildi.