Elit Life
Egeyön Haber

Bu pazarda sadece organik ürünler satılıyor!

Kütahya’ya bağlı Aslanapa ilçesinde her hafta kurulan ve sadece organik ürünlerin satıldığı pazara ilgi her geçen gün artıyor.

Kütahya’nın Aslanapa ilçesinde sadece organik ürünlerin satıldığı pazar ilgi çekiyor. Aslanapa Belediye başkanı Gökhan Gürel, pazarın satış yapan vatandaşların kendi ürünlerini doğrudan vatandaşa satabildiği bir yer olduğunu ifade ederek köylülere bu açıdan destek verdiklerini ifade etti. İlçede haftada bir gün kurulan pazarda Aslanapa’nın çevre köylerinden gelen vatandaşlar bu pazarda ürettiği ürünleri rahatlıkla satabiliyor. Alışveriş yapan ilçe halkının da ilgisinin her geçen gün arttığı belirtiliyor.

‘HERKESİ PAZARA BEKLİYORUZ’

Pazarın ilçedeki etkisi üzerine açıklamalarda bulunan Aslanapa Belediye Başkanı Gökhan Gürel, “Köylümüz ürettiği ürünü haftada bir ilçemiz sokaklarına kurulan pazarda rahatça satıyor. Pazarımız, her dönem her ortamda köylülerimizin kendi yetiştirdikleri ürünleri sattığı pazar olarak ifade edilir. Burası aynı zamanda, hem köylü pazarı hem de köyde vatandaşların doğal kendi organik ürünlerini yetiştirdikleri ürünleri sattıkları yerdir. Aslanapa’da haftada bir kurulan pazar, köylerde yaşayan, köylerde kendi topraklarında üretimini yapan hemşehrilerimizin, kendi ürünlerin pazarladıkları yerdir. Tabii şunu bilmek gerekir: Dünyada ciddi manada bir organik ürün sorunu yaşıyoruz. Yetkililerin ifade ettiğine göre yediğimiz gıdaların büyük bir kısmında ciddi manada organik olup olmama sorunu var. Böyle bir ortamda ilçemiz Aslanapa pazarının asırdır var olması, vatandaşlarımızın kendi köylerinde, kendi bahçelerinde doğal ve organik şekilde yetiştirdikleri ürünlerin ilçemizde halkımıza satışa sunulması bizim açımızdan çok önemlidir. Çevre sorunları ve sağlık sorunlarının yaşandığı bugünün dünyasında, insanlarımızın daha güzel ürünler, daha kaliteli ürünler alması en doğal hakkıdır. Bütün hemşehrilerimizi organik ürünlerin satıldığı, köylü vatandaşlarımızın kendi doğal yetiştirdiği ürünlerini sattığı pazarımıza bekliyoruz” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ