Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Buharkent’te Türkiye Tırmanma Yarışı sembolik startla başladı

AYDIN (İHA) – AYDIN’IN BUHARKENT İLÇESİNİN EV SAHİPLİĞİNDE GERÇEKLEŞTİRİLEN TÜRKİYE TIRMANMA YARIŞI’NIN 3. AYAĞI VERİLEN SEMBOLİK START İLE BAŞLADI.

AYDIN (İHA) - AYDIN’IN

Aydın’ın Buharkent ilçesinin ev sahipliğinde gerçekleştirilen Türkiye Tırmanma Yarışı’nın 3. ayağı verilen sembolik start ile başladı.

Türkiye’nin önemli organizasyonlarından olan Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nın 3. ayağı bu yıl Aydın’ın Buharkent ilçesinin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek. Buharkent Belediyesi’nin işbirliğiyle gerçekleştirilecek olan Buharkent Tırmanma Yarışı ise bugün verilen sembolik startla başladı. Ege Otomobil Sporları Kulübü tarafından Buharkent Belediyesi’nin katkılarıyla 25-26 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek olan yarışların büyük heyecana ve renkli görüntülere sahne olması beklenirken, organizasyona Türkiye’nin çeşitli illerinden çok sayıda yarışmacı katıldı.

Atatürk Bulvarı belediye binası önünde gerçekleştirilen törenle sembolik olarak start alan birbirinden güçlü araçların gösterisi ise nefes kesti. Hazırlanan start takı önünde gerçekleştirilen sembolik törende protokol üyeleri tek tek araçların startını vererek yarışları başlattı. İlçe halkı ve protokol üyelerinin büyük heyecanla izlediği sembolik startta otomobillerin gösterileri büyük alkış aldı. Sembolik açılış töreninde meclis üyeleriyle birlikte zeybek oynayan Buharkent Belediye Başkanı Mehmet Erol; “Sembolik startı verdik ve heyecan dolu yarış başladı” diyerek herkesi Buharkent Tırmanma Yarışı’na davet etti.

26 Mayıs Pazar günü gerçekleştirilecek olan yarışlar sabah 09.30’da başlayacak. Kayaburnu Mahallesi Ericek yol ayrımında başlayacak olan yarışlar Muratdağı Mahallesi’nde son bulacak.