Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

ÇEŞME ADD BAŞKANI DENİZ AHİLİK: BU SALDIRIYI YAPANLAR, TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN DÜŞMANLARIDIR

İzmir’in Konak ilçesinde bulunan

İzmir’in Konak ilçesinde bulunan Ferahlı Parkı’ndaki Atatürk büstüne kimliği henüz tespit edilemeyen kişiler tarafından saldırı düzenlendi.  Çeşme ADD Başkanı Deniz Ahilik olayla ilgili açıklama yaparak “Bu saldırıyı yapanlar, Atatürk’ün ilke ve inkılaplarına karşı olanlardır. Bu saldırıyı yapanlar, Türkiye Cumhuriyeti’nin düşmanlarıdır. Bu saldırıyı yapanlar, Türkiye’nin huzurunu bozmak isteyenlerdir. Bu saldırıyı yapanlar, Türk milletinin düşmanlarıdır” dedi.

Çeşme Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Deniz Ahilik açıklamasında son yıllarda sıklıkla yaşanan olaylara dikkat çekerek “Son yıllarda giderek artan, yaratılan iklimden beslendiği, bazı siyasetçilerin ettikleri yemini yadsıyan açıklamalarından ve kimi kendini bilmez din adamı kılıklı Atatürk ve Laik Cumhuriyet düşmanlarının cezasız, hatta takipsiz kalmasından cesaretlendiği açık olan, değişmez önderimiz, kurtarıcımız ve kurucumuz Büyük Atatürk’e yönelik hakaret ve saldırıların bir örneği de bugün İzmir Konak Ferahlı Parkı’ndaki Atatürk büstünün tahrip edilmesiyle ortaya çıktı. Atatürk heykelleri ve büstlerinin birer yontu ve sanat eseri olmalarının ötesinde, Türk Ulusu’nun; Atatürk ve Kuvayı Milliye kahramanlarımız ile Ulusal Bağımsızlık Savaşımız’ın kazanılması ve 100 yıldır devletimizin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünün korunması için canlarını veren aziz şehitlerimize minnet, şükran ve saygı simgeleri olduğu unutulmamalıdır. Bu değerlere saldırmak kimsenin haddi değildir, cezasız bırakılamaz. 100 yıldır gölgesinde güvenle yaşadığımız Cumhuriyet Kubbemiz’in kilit taşı Atatürk ve Laikliktir. Başta devleti yönetenler olmak üzere her makamdaki kamu görevlileri, tüm siyasetçiler ve yurttaşlarımız bu kilit taşına dokunulmasına asla izin vermemelidir. Bu menfur eylemi nefretle kınıyor, faillerinin bir an önce bulunarak gereğinin yapılmasını ilgililerden bekliyoruz.” dedi.

Ferahlı Parkı’nda bulunan Atatürk büstüne yönelik saldırı sonucu büstün tamamen parçalandığı ve kaidenin üzerine bölücü terör örgütünün ve sözde liderinin isminin yazıldığı tespit edildi.

KONAK BELEDİYE BAŞKANI’NDAN TEPKİ

Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, saldırıyı kınayarak, “Bu alçakça saldırıyı kınıyoruz. Biz Konak Belediyesi olarak, bu hain saldırıyla ilgili şikâyetlerimizi adli mercilere ilettik. Güvenlik güçlerimizin de bu hainleri bir an önce bulacağına inanıyoruz. Hemşehrilerimizin aileleriyle birlikte güzel vakit geçirecekleri ortamlar yaratmaya çalışıyoruz. Muhtarlık binamızın da içinde bulunduğu Ferahlı Parkı’mızı da geçen yıl tamamen yenilemiştik. Atatürk büstümüzün bakım onarımı da yapmıştık. Kimsenin de huzur bozmaya hakkı yok. Bu hain saldırının sorumluları bir an önce yakalanmalı” dedi.