Elit Life
Egeyön Haber

CHP Denizli Milletvekili Adayı Karaosmanoğlu Vatandaşa Söz Verdi

CHP Denizli 4. sıra milletvekili adayı Ünal Karaosmanoğlu seçim çalışmaları kapsamında Denizli ilçelerini ziyaretlerini sürdürüyor. Baklan ve Bekilli’de vatandaşları ziyaret eden Karaosmanoğlu, çiftçilerin dertlerini dinledi, ‘Seçilen milletvekilleri seçildiği bölgenin içinde olmalı. Ben hep burada size yakın olacağım’ dedi.

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 4.sıra milletevkili adayı Ünal Karaosmanoğlu seçim çalışmaları kapsamında Denizli’yi karış karış geziyor. Daha önce de Çivril, Bozkurt, Çardak gibi ilçelerde vatandaşlarla bir araya gelen Karaosmanoğlu Baklan ve Bekilli’de de vatandaşların dertlerine ortak oldu, 24 Haziran’da kendisi ve partisine oy istedi.

‘Sizler gibi köy çocuğuyum’

Vatandaşlarla kahvehanede bir araya gelen Karaosmanoğlu kendi hikayesini anlattı. Siyasete katılmadan önce Türk Sİlahlı Kuvvetleri’ndeki görevlerinden bahseden Karaosmanoğlu, ‘Siyasete katılmadan önce ben de sizin gibi düşünürdüm. Seçim zamanı gelirler, oyu aldıktan sonra 4 sene 5 sene bir daha gelmezler. Böyle bir kanaat var insanlarda. Ben bu kanaati yıkmak için buradayım. Çivril’de yaşıyorum zaten ben buraya da yakınım. En kısa sürede gelebilecek olanım. Ve ben köyde oturuyorum. İstanbul ve Ankara’da oturmuyorum. Sanayici değilim. Yüksek gelirleri olan bir ailenin çocuğu değilim sizden biriyim, köy çocuğuyum’ diye konuştu.

‘Ak Parti’nin ilk sıradaki adayı aslen Çivril’li değildir’

 

Çal, Baklan, Bekilli, Çivril ilçelerini temsil edecek bir vekilin olmadığını belirten Karaosmanoğlu,  ‘AK Parti’nin birinci sıradaki adayı Çivril’li değildir. Yanlış biliniyor. Aslen Burdur’ludur kendisi. Zamanında babası burada görev yapmış ve burada yaşamaya başlamışlar. Çivrilli değildir yani. Ben babadan dededen Çivrilliyim. Eşimde Çivril’lidir. Yeğenlerim, Amcalarım hepsi Çivrillidir. Bir kere burada anlaşalım’ diye konuştu.

Milletvekili seçilenler bu bölgenin içinde olmalıdır

Bir vatandaşın milletvekillerinin seçildikten sonra bir daha köylere uğramadığı eleştirisine yanıt veren Karaosmanoğlu, ‘Evet haklısınız. Dediğim gibi ben de eskiden böyle düşünürdüm. Milletvekili elbette seçildikten sonra da seçim bölgelerine gelmeliler bu bölgenin içinde olmalılar. Tabi ben bunun için yola erken çıkmıştım. Fakat erken seçim olunca yetişemeceğiz. Yine gidemediğimiz yerler olacak. Ama şu sözü veriyorum. Sizin benim yanıma gelmeniz kolay, benim sizin yanınıza gelmem de kolay. Görevim süresince bir kişi bana ‘Ya komutan görevin süresince san işim düştü seni aradım yardımcı olmadın’  diyemez Denizli’de. varsa böyle bir şey ben sizin karşısınıza çıkmam’ şeklinde konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ