Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

CHP MERKEZEFENDİ KADIN KOLLARI BAŞKANI IŞIK KURT GÖREVDEN ALINDI

Görevden alınan CHP Merkezefendi

Görevden alınan CHP Merkezefendi Kadın Kolları eski Başkanı Işık Kurt, Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde düzenlediği basın açıklamasında; “Elime resmi bir tebligat ulaşmamıştır. Görevden alınıp yerime yeni bir atama yaptıklarını CHP kadın Kolları sayfasından öğrendim” diye konuştu.

CHP Merkezefendi Kadın Kolları Başkanı Işık Kurt, geçtiğimiz günlerde parti tarafından görevinden alınıp yerine Servet Tetik atandı. Eski Başkan Işık Kurt, Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde basın toplantısı düzenledi. Parti içerisinde yaklaşık 12 yıldır çalıştığını ve 3 dönem de Merkezefendi İlçe Kadın Kolları Başkanlığı görevini yürüttüğünün altını çizen Kurt; “CHP’nin bayrağını Denizli ve ilçelerinde dalgalandırmak için var gücümüzle çalıştık. Bu dönemde de var gücümüzle çalışmak için harekete geçtik. İki haftadır çalışmalarımıza başladık. İlçe yöneticisi arkadaşımızın beni arayarak ‘İl Kadın Kolları Başkanlığı’ndan tebligatınız var. Gelip alır mısınız?’ dedi. Ben de ‘Konu neymiş?’ dedim. ‘Bilgi veremem’ dedi. Buna istinaden Kadın kolları Başkanını aradım, tebligatın neyle ilgili olduğunu sordum. Bana ilçe başkanından bir dosya geldiğini, o dosyaya istinaden görevden aldığımı söyledi. İlçe başkanının gerekçesi benimle çalışmak istemiyormuş” dedi.

“CHP KADIN KOLLARI SAYFASINDAN ÖĞRENDİM”

Şu ana kadar eline resmi bir tebligatın ulaşmadığını söyleyen Kurt; “Ulaşmadığı için de neyle suçlandığımı bilmediğim için savunmamı yapmadım. Görevden alınıp yerime yeni bir atama yaptıklarını CHP kadın Kolları sayfasından öğrendim. Alınmamla ilgili hiç bir evrak, elime ulaşmamıştır. Kadın Kolları Genel Başkanım ‘Hak, hukuk, adalet kadın, genç’ diye Türkiye’nin 81 ilini dolaştı ama hiç bir gerekçe göstermeden kadın Kolları başkanını görevden alıyor. Hak, hukuk, adalet bunun neresinde? Seçime 58 gün kala yerime atama yapılması hiç yakışmadı. Çok üzgünüm ama ben hiç bir zaman Atatürk’ün kurduğu bu partide makam ve mevki için çalışmadım. Yine makamsız CHP’nin bir üyesi olarak, adsız kahramanlar gibi ekibimle beraber partimi Denizlide büyükşehir başta olmak bütün ilçelerimiz için canla başla, şimdiye kadar çalıştığımız gibi çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.