Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Çilek üreticinin yüzünü güldürdü

DENİZLİ’DE YAPILAN TARIMSAL FAALİYETLERLE ÖN PLANA ÇIKAN BULDAN’IN YÜKSEK KESİMLERİNDE YAPILAN ÇİLEK ÜRETİMİ, REKOLTE VE KALİTESİYLE BU YIL ÇİFTÇİNİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ.

DENİZLİ’DE YAPILAN TARIMSAL FAALİYETLERLE

Denizli’de yapılan tarımsal faaliyetlerle ön plana çıkan Buldan’ın yüksek kesimlerinde yapılan çilek üretimi, rekolte ve kalitesiyle bu yıl çiftçinin yüzünü güldürdü.

Çilek üretiminde bu yıl yaşanan verim, üreticileri memnun etti. Buldan’ın yüksek kesimlerinde yer alan Yayla, kaşıkçı, Alandız, Kurudere, Yeniçam, Kovanoluk mahallelerinde çilek yetiştiriciliği yapan çiftçiler, hava şartlarının uygun ortam sağlaması halinde verimin yüksek olacağını kaydetti.

Yayla mahallesinde çilek yetiştiriciliği yapan Ali Yıldırım, “Bu yıl çilekte kaliteli ürün elde ettik. Toptan alıcılarımız bölgemize gelerek alımlarını yapıyorlar. Bereketli bir sezon olmasını temenni ediyorum” dedi.

Yayla bölgesi çileğinin lezzeti, kokusu ve aromasıyla tercih edildiğini belirten Umut Kocakaya ise “Ankara, İstanbul, Manisa ve Denizli’den bölgemize alıcılar gelerek çileğimizi almaktadırlar. Yayla mahallemizde kurulan pazarımızda tarlamızdan topladığımız çilekleri pazarlıyoruz. Bu yıl verim ve kalite anlamında çok iyi ürün var. Üreticimize, alıcılarımıza ve tüketicilerimize hayırlı olsun, bereketini artırsın” diye konuştu.