Pimatech Reklamı
Egeyön Haber

Çin heyetine organik vişne ürünleri hediye edildi

PAZARLAR İLÇESİNİN DÜNYACA ÜNLÜ KİRAZININ İHRACATININ ARTIRILMASI İÇİN KİRAZ BAHÇELERİNDE İNCELEMELERDE BULUNAN ÇİN ULUSLARARASI ARAŞTIRMA MERKEZİ(CİAR) HEYETİNE PAZARLAR İLÇESİNİN HANIMLARI TARAFINDAN EL EMEĞİ İLE YAPILAN ORGANİK VİŞNE REÇELİ VE KOMPOSTOSU HEDİYE EDİLDİ

Kütahya’nın Pazarlar ilçesinin dünyaca ünlü kirazının ihracatının artırılması için kiraz bahçelerinde incelemelerde bulunan Çin Uluslararası Araştırma Merkezi (CİAR) heyetine, ilçenin hanımları tarafından el emeği ile yapılan organik vişne reçeli ve kompostosu hediye edildi.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından organize edilen programdan sonra Pazarlar Belediye Başkanı Cavit Erdoğan tarafından Çin heyetinde bulunan tüm akademisyenlere ve görevlilere İlçenin tanıtımına katkı sağlamak için vişne reçeli ve kompostosu hediye edildi.

Bu konuda açıklama yapan Belediye Başkanı Cavit Erdoğan, “Tarım ve Orman bakanlığı tarafından organize edilen kirazın çeşitlerini ve yetiştirilen araziyi incelemeye gelen Çinli heyete vişne (ekşi kiraz) reçelimizi ve kompostomuzu hediye verdik. Tarım Bakanlığımızca yürütülen bu değerli çalışmanın oluşmasında emeği geçen herkese teşekkür ederim. Kiraz pazarımıza olumlu katkısı olur inşallah” dedi.(MB-EFE)

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ