Çivril’de Bir Garip Olay

Çivril’de Bir Garip Olay
Yayınlama: 09.02.2018
A+
A-

Çivril Devlet Hastanesi’nde iddiaya göre Çivril İlçe Sağlık Müdürü Şerafettin Kuruoğlu ve Acil Serviste bulunan doktor arasında gerginlik yaşandı.

Genç Çivril Gazetesi haberine göre,Çivril Devlet Hastanesine 05 Ocak 2018 Pazartesi akşamı saat 20.00 civarlarında baca zehirlenmesiyle gelen anne ve kızı acil serviste muayene olduktan sonra hastaneye Çivril İlçe Sağlık Müdürü Şerafettin Kuruoğlu geldi. Kuruoğlu’nun geldiği esnada baca zehirlenmesiyle gelen anne ve kızını muayane eden acil servis doktoru bir yere gittiğinden dolayı acil serviste bulunan diğer doktor hastaları tedavi ediyordu. Bu sırada hastanede yaklaşık 20-25 kişi de acil de muayene olmak için sıra bekliyordu.

Adli Vaka Göstermemesini İstedi

Vahim iddialara göre Kuruoğlu acil serviste bulunan doktordan adli vaka olarak kayıtlara geçmesi gereken baca zehirlenmesi olayını, adli vaka göstermemesini istedi. Kuruoğlu acil doktorundan olay adli vaka geçtiyse de bu olayın üstünün kapatılmasını evrakların yok edilmesini istedi. Kuruoğlu’nun bu isteklerine karşın acil serviste hasta muayene eden doktorda Kuruoğlu’na baca zehirlenmesi vakasına kendisinin bakmadığını acil de bulunan diğer arkadaşının baktığını konuyla ilgili bilgisinin olmadığını söyledi ve hasta baktığı için Kuruoğlu’nun odadan çıkmasını istedi. Kuruoğlu’nun odadan çıkmasını istemesi ile ikili arasında karşılıklı münakaşa başladı. Doktorun cevabına sinirlenen Kuruoğlu, İlçe Sağlık Müdürü olduğunu ve acilde bulunan bir doktorun kendisine böyle davranamayacağını söyledi.

Öztürk’ü Aradılar

Yine iddialara göre odada hasta muayene ettiği esnada gelişen olayda doktorun hasta mahremiyeti olduğunu söyleyerek hastane güvenliğinden Kuruoğlu’nu dışarıya çıkarmasını istedi. Güvenlik tarafından oda dışına çıkartılan Kuruoğlu, bu esnada Başhekim Ebru Aydınlık’ı aradı ve olayı duyan Aydınlık hastaneye geldi. Başhekim ve Kuroğlu, acil serviste bulunan doktorun bu yaptığı davranıştan dolayı Denizli İl Sağlık Müdürü Berna Öztürk’ü aradılar. Öztürk’de Başhekim ve Kuruoğlu’na, acil doktoru hakkında tutanak tutmalarını söyledi. Bu cevabı alan Başhekim ve Kuruoğlu da acil doktoru hakkında tutanak tuttu.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.