Elit Life
Egeyön Haber

İZTO Başkan Adayı Özgener’den Başkan Demirtaş’ın Açıklamalarına Yanıt

Türkiye Futbol Federasyonu eski Başkanı işadamı Mahmut Özgener, İzmir Ticaret Odası başkanlığı için belirleyici olan Meslek Komitesi seçimlerinde önemli başarıya imza attı. Cumartesi günü yapılacak Yönetim Kurulu Başkanlık oylaması için büyük avantaj yakaladıklarını belirten Özgener, “Değişime inanan üyelerimiz, bu değişimi sağlayabilecek meclis üyelerini seçti. Yeni seçilen üyelerimizin de cumartesi günü tabandan gelen bu değişim isteğini sandığa yansıtacaklarına inanıyorum” dedi.   

9 Nisan’da gerçekleştirilen İZTO Meslek Komiteleri ve Meclis Üyeleri seçiminde Mahmut Özgener yarışa girdiği inşaat ve otomotiv sektöründen başarıyla çıktı. Seçimde binlerce kişinin Gaziemir Fuar alanına akın ettiğini ve kendisini desteklediğini açıklayan Özgener, “Alana gelmek için yollarda kilometrelerce uzunlukta kuyruk oluşturan ve değişim isteyen üyelerimiz beni hem çok mutlu etti hem de duygulandırdı. Sandığa gelip oyunu kullanan ve bizleri onurlandıran tüm üyelerimize teşekkür ederken, seçilen komite ile meclis üyelerimizi de tebrik ediyorum” diye konuştu.

Bir önceki seçimde katılım oranının yüzde 48,62 olarak gerçekleştiğini ancak bu seçimde oranın yüzde 38,43’e düştüğünü kaydeden Özgener, “Buradan da anlıyoruz ki sahada yaptığımız tespitler oldukça yerinde. Katılım oranındaki bu düşüş, Oda üyelerinin, Oda yönetimi ile arasında çok ciddi bir kopukluk ve hizmet verme eksikliği olduğunu gösteriyor” ifadelerini kullandı.

“İki komite birden”

Otomotiv sektöründe 155 oy alırken karşı listenin 43 oy aldığını hatırlatan Mahmut Özgener, “Yaklaşık 4 katına yakın bir fark elde ettik. Diğer yandan inşaat sektöründe yarışta ise 1235 üyemiz oyunu benden yana kullanırken diğer liste 935’de kaldı. Her iki listede de beni meclis üyesi seçen değerli katılımcılara canı gönülden teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

“Arzulanan neticeyi alacağız”

Sandıktan arzulanan sonucun çıktığını sözlerine ekleyen Özgener, “Değişim isteği sadece benim yarışa girdiğim iki komitede değil birçok komitede yaşandı. Demek ki doğru şeyler yapmışız. Bundan sonra meclis çatısında altında toplanarak bizden beklenen bu beklentileri karşılamak. İnşallah cumartesi günü başkanlık adaylığım konusunda arzuladığımız neticeyi alacağız.

“Tüccarın kalesi olacak”

Özgener konuşmasını şöyle sürdürdü: “Artık şunun iyi bilinmesi lazım; zaman, hamaset yapma zamanı değil. Cumartesiden sonra ayrımcı söylemlerin bittiği, herkesin birbirine eşit yakınlıkta olduğu; Oda ve üye aidiyetinin en yüksek seviyede gerçekleşebilmesi için yoğun çalışmaların yapılacağı yeni bir dönem başlıyor. Bundan sonra söylem değil eylem vaktidir. Odamız yeni dönemde üyelerimizin, tüccarlarımızın hem kalesi hem de ikinci evi olacak. Bu vesileyle hayatımın en güzel günlerinden birini yaşatan üyelerimize ve destek veren tüm kurum, kuruluş temsilcilerine gösterdikleri teveccüh için teşekkür ediyorum.”

İZTO Seçimleri ile ilgili diğer haberler;

İZTO Yönetim Kurulu Seçimleri Öncesi İki Adaydan da İddialı Açıklamalar

Ekrem Demirtaş: Benim İçin Yine Zor Olmayan Bir Seçim Olacak

İzmir Ticaret Odası’nda Devrim gibi Seçim…

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ