Egeyön Haber

DENİB’den Heımtextil Toplantısı

9-12 Ocak 2018 tarihleri arasında Almanya’da düzenlenecek olan Heimtextil Fuarı öncesinde her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen fuara ilişkin bilgilerin paylaşıldığı toplantı, fuarda stand açacak firmaların katılımları ile Denizli İhracatçılar Birliği’nin organizatörlüğünde, 04 Ocak 2018 tarihinde Denizli Polis Evi’nde yapıldı.

 

Toplantıda ayrıca 2017 yılında ülkemizde ve dünyada yaşanan önemli ve ekonomik gelişmeler ile 2018 yılına ilişkin beklentiler değerlendirilirken, Denizli İhracatçılar Birliği faaliyetlerinin paylaşıldığı bir sunum gerçekleştirildi.

”İhracatta rekor kırdık”

2017 yılında gerçekleştirilen 2 milyar 450 milyon USD’lik DENİB ihracatının, kurulduğu günden bu yana en yüksek değerine ulaşarak rekor kırdığını belirten TİM Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Süleyman Kocasert sözlerini şöyle sürdürdü:

“2017 yılı İhracatta Atılım Yılı olarak belirlenmişti. Sene başında, ülkemiz ihracatını yüzde 8 artırarak 153,3 milyar USD’ye ulaşmayı hedefliyorduk. Yıl içinde bu rakamı 156,5 milyar USD’ye yukarı yönlü revize ettik. Ülkemiz ihracatı, bu hedefi de geride bıraktı ve 157,1 milyar USD’lik ihracat rakamına ulaştı. Bu rakam, Cumhuriyet tarihimizin en yüksek ikinci değeri. İnanıyorum ki, 2018 yılında dünya ekonomisinde yaşanacak pozitif gelişmelerin de etkisiyle 170 milyar USD’ye ulaşarak, 2014 yılında yakaladığımız 157,6 milyar USD’lik ihracat rekorunu kıracağız”.dedi.

Son yıllarda markalaşma çalışmalarına büyük önem verdiklerinin de altını çizen Süleyman Kocasert, “Turkish Towels” markasıyla bir çok önemli etkinliğe sponsor olduklarını, dünyanın en önemli fuarlarında yer aldıklarını belirterek, Mayıs ayında gerçekleştirilen Turkish Airlines Euroleague Final Four maçları ve Maria Sharapova ile Çağla Büyükakçay’ın karşılaştığı TEB-BNP Paribas Tenisin Yıldızları etkinliği sponsorlukları kapsamında 1 milyar kişilik kitleye ulaşıldığının altını çizdi.



BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ