Sadık Grup
Egeyön Haber

Denizli Şehir Hastanesi’nden haber var!

Denizli’de Şehir Hastanesi yapımı için ilk adım atıldı. 1000 yataklı hastane için bütçeden 102 milyon lira ayrıldı. Hastanenin ihalesinin yakın zamanda yapılması planlanıyor.

Denizli Şehir Hastanesi efsanesi gerçek olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. 1000 yataklı olarak inşa edilecek olan dev hastane için Merkezefendi ilçesi sınırları içerisinde Karahasanlı Mahallesi’nde 500 bin metrekare alanda yapılması planlanan hastane, 2020 bütçesinden 102 milyon lira ayrıldı. Yaklaşık 1 milyar liraya mal olması beklenen hastane için yap işlet devret modeli uygulanacak. Yakın zamanda ihalesi yapılacak olan hastane için sürecin Haziran ayında başlaması planlanıyor.

ERDOĞAN İNCELEME YAPMIŞTI

Merkezefendi Belediyesi sınırlarındaki Karahasanlı Mahallesi’nde 500 bin M2 alan içine yapılacak 1200 yataklı Şehir Hastanesi için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan son Denizli mitingi sonrası helikopter ile şehir hastanesi alanını incelemiş ve çalışmaların hızlandırılmasını istemişti. Dönemin ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci 28 Mayıs 2017 yılında Rezan İnceoğlu Acil Sağlık İstasyonun açılışında Denizli Şehir Hastanesi’nin inşaatının Haziran sonunda başlayacağını müjdelemişti.

RESMİ GAZETEDE YAYINLANDI

Cumhurbaşkanı ve AK PARTİ Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, imzasıyla 2020 yılı yatırım programı Resmi Gazete’de yayımlandı. 2020 yılından kamu kaynağı en çok ulaştırma ve haberleşme alanına ayrılırken uzun süredir beklenen Denizli’de Şehir Hastanesi yapımı da yatırım programın içinde yer aldı.

1000 YATAKLI OLACAK

1000 yataklı olarak inşa edilecek olan hastane 420 yataklı genel hastane ile 100 yataklı kalp damar cerrahisi, 100 yataklı onkoloji hastanesi ve 300 yataklı kadın doğum ve çocuk hastanesi inşa edilecek.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ