Egeyön Haber

Denizli Valisi Karahan, Merkezefendi Muhtarlarını Dinledi

Denizli Valisi Hasan Karahan Merkezefendi ilçesi Mahalle Muhtarları ile Kamu Kurum Yetkililerini bir araya getirdi. Gerçekleştirilen toplantıda Vali Karahan mahalle muhtarlarının sorunlarını dinleyerek sorunların çözümü için ilgili kurum yetkililerine talimat verdi.

Merkezefendi ilçesi Bereketler Toplantı ve Sergi Salonunda düzenlenen toplantıya; Vali Hasan Karahan’ın yanı sıra, Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Kurum İl Müdürleri ile Muhtarlar katıldı.

‘Diyaloglarımız Devam Edecek”

Toplantıda Muhtarlara seslenen Vali Hasan Karahan, halkın sorunlarını yetkili mercilere en iyi muhtarların taşıyabileceğini söyleyerek;  “Değerli Muhtarlarımız, değerli çalışma arkadaşlarım hepiniz hoş geldiniz. Daha önce birçok ilçenin muhtarları, Sivil Toplum Kuruluşları ve ilgili Daire Müdürlerimizle bu tür toplantılar yaptık. En son yaklaşık iki hafta önce Bakanımızın da katılımıyla gerçekleşen geniş katılımlı bir toplantı yapmıştık. Bugün de Merkezefendi ilçemizdeki muhtarlarımızla bu toplantıyı gerçekleştiriyoruz. Muhtarlarla diyaloglarımız devam edecek, sizler sorun ve taleplerinizi bize iletiyorsunuz bizler de çözmeye çalışıyoruz.

”Gayet İyi yerlere geleceğimizden şüphemiz yok”

Denizli’de bu iletişim çok güzel. Denizli’de pek çok alanda özellikle eğitim ve sağlık alanında vatandaşlarımızın desteği oluyor ama yine de kaynak Ankara’da. Ankara’nın desteği olmadan bazı temel hizmetleri tamamlayamıyoruz. Sizin aktardığınız taleplerden burada çözülemeyecek olanları biz de Ankara’da dile getirip çözüm bulmaya çalışıyoruz. Bizim farkımız Ekonomi Bakanımızın Denizlili olup, İlimizin geçmişe dönük ve mevcut sorunlarına vakıf olması. Tabi bürokratik labirentleri aşarak geçmek te bizim görevimiz. Ben ve ilgili Daire Amirlerimiz Bakanımızın bize sağladığı prestiji kullanarak hizmetlerin tamamlanması için gayret ediyoruz. Denizlimizin çok daha iyi yerlere geleceğinden şüphemiz yok ” dedi.

Daha sonra ilgili Kurum Yetkilileri kendilerini tanıtarak, Kurumlarının Merkezefendi ilçesindeki çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Mahalle Muhtarları, mahallelerinde yaşanan sıkıntıları, sorunları ve talepleri konunun muhatabı Kurum Amirlerine ileterek çözüm yolları arandı. Vali Hasan Karahan, Muhtarların aktardığı sorunların çözümü için ilgili Kurum Müdürlerine talimat verdi.

 

 

Denizli Valisi Hasan Karahan Kimdir?

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ