Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Dolmuş şoförlerine yönelik yapılan denetimde korkutucu tablo

AFYONKARAHİSAR’DA POLİS TARAFINDAN ŞEHİR İÇİ YOLCU TAŞIMACILIĞI YAPAN DOLMUŞ SÜRÜCÜLERİNE YÖNELİK YAPILAN DENETİMDE İLGİNÇ SONUÇLAR ORTAYA ÇIKARKEN, BAZI SÜRÜCÜLERİN ARAÇLARI YETERSİZ VE SRC BELGESİ OLMADAN KULLANDIKLARI ORTAYA ÇIKTI.

AFYONKARAHİSAR’DA POLİS TARAFINDAN ŞEHİR

Afyonkarahisar’da polis tarafından şehir içi yolcu taşımacılığı yapan dolmuş sürücülerine yönelik yapılan denetimde ilginç sonuçlar ortaya çıkarken, bazı sürücülerin, araçları yetersiz ve SRC belgesi olmadan kullandıkları ortaya çıktı.

Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından şehir içi yolcu taşımacılığı yapan Ataköy-Çarşı ve Bayındırlık-Otogar hatlarında çalışan dolmuş şoförlerine yönelik denetim yapıldı. Polis ekipleri tarafından tek tek durdurulan sürücülerin belgeleri kontrol edildi. Denetimde 192 araç kontrol edilirken, 52 araca ise cezai işlem uygulandı. Yapılan incelemede 6 sürücünün yetersiz ehliyetle dolmuş kullandıkları 16’sının SRC ve 8’nin ise psikoteknik belgesinin olmadığı ortaya çıktı. Sürücülere gerekli cezai işlemlerinin uygulandığı belirtilirken, denetimlerin ilerleyen günlerde de süreceği kaydedildi.