DSO BAŞKANI KASAPOĞLU TOBB EGE BÖLGE TOPLANTISINA KATILDI

DSO BAŞKANI KASAPOĞLU TOBB EGE BÖLGE TOPLANTISINA KATILDI

Denizli Sanayi Odası Başkanı Selim Kasapoğlu, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu Başkanlığında Ankara TOBB Merkezinde, Ege Bölgesi Oda Başkanlarının katılımı ile gerçekleşen TOBB Ege Bölgesi Toplantısına katıldı.

Kurumsal kapasite inşa etme süreci ve hizmet kalitesini artırmak için yapılacakların istişare edildiği toplantıda, sektörel- bölgesel sıkıntılar ve talepler değerlendirildi. Denizli Sanayisi adına hali hazırda yaşanan problem, çözüm önerileri ve alınması gereken tedbirleri toplantıda dile getiren Başkan Kasapoğlu, sanayinin enerji maliyetleri, istihdam maliyetleri, ihracat rakamları ve ülke olarak rekabet gücümüzün düşüşü hakkında görüşlerini dile getirdi.

Titizlikle kurulumuna başlanan Denizli Model Fabrika için de bilgi aktaran Kasapoğlu, projenin geldiği aşama ile ilgili toplantıda bilgilendirmelerde bulundu. Başkan Kasapoğlu konuşmasında, Model Fabrikaların yeşil ve dijital dönüşümde ve aynı zamanda verimlilikte ülke sanayisi için önemini dile getirdi. Konuşmasının devamında, Denizli sanayisinin Yeşil ve Dijital dönüşüm alanlarında yol katettiğini; Sanayi Odasının bu konularda, çalışma, araştırma ve projelerinin sürece katkı sağlaması noktasında çaba sarfettiğini dile getiren Başkan Selim Kasapoğlu, geleceğin bu iki kavram içerisinde değerlendirileceğini de vurguladı. İstihdam- nitelikli istihdam konuları hakkında da Denizli bölgesi adına istatistiki bilgiler de aktaran Başkan Kasapoğlu, nitelikli istihdamın her geçen gün azaldığını ve firmaların bu konuda zorlandığını ve de bu durumun hızlıca sürdürülebilir kararlar alınarak çözülmesi gerektiğini iletti.

Yayınlama: 24.10.2023
A+
A-
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.