Pimatech Reklamı
Egeyön Haber

Ege’nin başarılı 5 kadını arasında 13 yaşındaki Nehir de var

MÜZİKTE PEK ÇOK ULUSLARARASI BAŞARIYA İMZA ATARAK İZMİR’E GURUR VEREN 13 YAŞINDAKİ PİYANİST NEHİR ÖZZENGİN, EGE EKONOMİK FORUMU’NDA EGE’NİN 5 BAŞARILI KADINI ARASINDA GÖSTERİLEREK KONUŞMACI OLARAK YER ALDI. İLHAM VEREN HİKAYESİNİ PAYLAŞAN YAŞAR ÜNİVERSİTESİ SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ (YÜSEM) MÜZİK AKADEMİSİ ÖĞRENCİSİ NEHİR, “BİR KIZ ÇOCUĞU BİLE BENİ ÖRNEK ALMAK İSTERSE BU BENİM İÇİN BÜYÜK BİR GURUR VE MUTLULUK KAYNAĞI OLUR” DEDİ.

Müzikte pek çok uluslararası başarıya imza atarak İzmir’e gurur veren 13 yaşındaki piyanist Nehir Özzengin, Ege Ekonomik Forumu’nda Ege’nin 5 başarılı kadını arasında gösterilerek konuşmacı olarak yer aldı. İlham veren hikayesini paylaşan Yaşar Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (YÜSEM) Müzik Akademisi öğrencisi Nehir, “Bir kız çocuğu bile beni örnek almak isterse bu benim için büyük bir gurur ve mutluluk kaynağı olur” dedi.

Yeteneği 4,5 yaşında keşfedilen ve 6 yıl önce burslu olarak kazandığı Yaşar Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (YÜSEM) klasik piyano eğitimi almaya başlayıp 6 yıla 5 uluslararası müzik ödülü sığdıran genç yetenek, konuşmacı olarak davet aldığı Ege Ekonomik Forum’da konuşmacı oldu. Moderatörlüğünü İzmir Ticaret Borsası (İTB) Başkanı Işınsu Kestelli’nin üstlendiği oturumda, Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Özlem Akdurak, Baltalı Keçi Çiftliği Sahibi Funda Baltalı, Monteida Satış ve Pazarlama Direktörü Aysun Uygun ve Jimmy Key Yönetim Kurulu Başkanı Günseli Ünlütürk ile birlikte yer alan Nehir Özzengin, başarısını çok çalışmak kadar aile desteği ile elde ettiğini söyledi.

Bu yıl İtalya’da düzenlenen 26. Uluslararası Cortemilia Piyano Yarışması’nda 13 yaş kategorisinde birinci olan; halk oylamasıyla belirlenen 2017 Avon Kadın Ödülleri güzel sanatlar kategorisinde birinci gelen ve geçen yıl Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından Türkiye’deki kız çocuklarına ilham vermeleri için seçilen 6 kızdan biri olan genç piyanist, “İleride ülkemi en iyi şekilde temsil eden bir müzisyen ve akademisyen olmayı istiyorum; ayrıca ülkemdeki kız çocuklarına örnek olabilmek için var gücümle çalışacağım. Bir kız çocuğu bile beni örnek almak isterse bu benim için büyük bir gurur ve mutluluk kaynağı olur” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ