Pimatech Reklamı
Egeyön Haber

Eğitimde Çal Farkı.. Başarının Sırrı Çal Garası

Çal ilçesi şehit ramazan us imam hatip ortaokulu öğrencisi Kübra Su Fırtına liselere giriş sınavında 90 sorunun tamamını doğru yanıtlayarak Türkiye birincisi olmuştur. Sınavda hiç yanlışı olmayan Kübra Su Fırtına Türkçe, Matematik ve Fen Bilimleri sınav sorularında 20’şer soruya, T.C. İnkilap Tarihi ve Atatürkçülük, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ve Yabacı Dil sınav sorularından 10’ar soruya doğru cevap verdi. Toplamda sözel ve sayısal 90 soruya eksiksiz doğru cevap vererek  500 tam puan alarak  Türkiye birincisi oldu.

Yoğun tempoda çalışan öğrenci emeklerinin gururunu yaşarken kendisine büyük emekler harcayan öğretmenlerine teşekkür etti.  2018 Temmuz ayından okulumda acılan yaz kurslarıyla hazırlanmaya başladığım sınava serüvenimi bugün emeklerimin karşılığını alarak sonlandırdım.  Düzenli ve disiplinli bir şekilde çalıştığını söyleyen fırtına kendisine verilen emekler karşılığında başta ailesine ve öğretmenler olmak üzere herkese teşekkür etti.

Şehit ramazan us imam hatip ortaokulu müdürü Mustafa Tavşancı sosyal medyadan yaptığı paylaşımda öğrencisinin bu başarısını yorumlarken, emek veren başta değerli öğretmenlerinin fedakârlığına vurgu yaparak, okul başarısı hakkında istatiksel bilgiler verdi.

 

Okulumuzun başarısı Çal ilçemiz için büyük gurur, Türkiye geneli nitelikli öğrenci alımı %10 iken Şehit Ramazan Us İmam Hatip Ortaokulunda 55 öğrencimizin 22 tanesi %10’luk dilime sokarak %40 başarı oranını yakaladı.   %5’lik dilimde 8 öğrencimiz girerek bizleri gururlandırdı. Öğrencilerimizden ilk 5 sırayı paylaşanlar Denizli merkez fen liselerine, diğer öğrencilerimiz ise başka il veya ilçelerdeki fen liselerine ve proje okullarına gidebilecekler.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ