Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Gediz MYO’da mezuniyet coşkusu

GEDİZ MYO’DA MEZUNİYET COŞKUSU

GEDİZ MYO’DA MEZUNİYET COŞKUSU

Kütahya’nın Gediz ilçesinde Meslek Yüksekokulu mezuniyet töreni gerçekleştirildi.

Gediz Meslek Yüksekokulu’nda düzenlenen 2023-2024 Akademik Yılı Mezuniyet Törenine, Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak, Gediz Belediye Başkanı Necdet Akel, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ayhan Kahraman, Gediz Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr. Gör. Dr. Yusuf Güner, Gediz Protokolü, STK Temsilcileri, İlçe Daire Amirleri, akademik ve idari personel, mezun adayları ve aileleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program, protokol konuşmaları ile devam etti.

Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Hasan Basri Karayel açılış konuşmasında “Gediz Meslek Yüksekokulu ailesi olarak 300 evladımızı mezun etmenin gururunu ve heyecanını yaşıyoruz. Gençlerimizi tebrik ederken onlara diyorum ki, çok çalışın! Sorgulayıcı olun, adil olun, çünkü bu sizi güçlü kılacaktır. Karakterli ve açık sözlü olun. Taşıyacağınız en büyük şey onurunuzdur. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Ne mutlu hepimize Bizi yalnız bırakmayan herkese şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak ise, “Kütahya Dumlupınar Üniversitesi olarak Türk tarihindeki en önemli zaferlerden birinin adı olan çok önemli bir ismi taşıyoruz. Bu topraklar sancağın düşmediği, Türklerin bağımsızlık aşkının tüm dünyaya haykırıldığı topraklar. Buradan mezun olan öğrencilerimizin de gittikleri yerde bu ismin şanına yakışır şekilde çalışmalarını ve bu ismi taşımanın gururunu hissetmelerini istiyorum. Kıymetli aileler, bugün sizin için mutluluk ve heyecan günü. Evlatlarınızı bir süreliğine bize emanet etmiştiniz. Şimdi evlatlarınızı yetişmiş insanlar olarak bu üniversiteden mezun ediyor ve sizlere yeniden teslim ediyoruz. Sizlere ve öğrencilerimize kapılarımız her zaman açıktır. Biz büyük bir aileyiz. Bugünkü mezunlarımız artık bizim meslektaşlarımız ve bu ülkeye hizmet etmeye hazır bireylerdir. Ayrıca bugün Filistin’de yaşananlar başta olmak üzere dünyanın başka yerlerinde devam eden insanlık suçlarının son bulmasını diliyorum. Değerli öğrencilerim, Yol sizindir. Yarınlar sizindir. Yolunuz açık olsun. Mezuniyetiniz kutlu olsun” ifadelerini kullandı.

Protokol konuşmalarının ardından Meslek Yüksekokulunda akademik teşvik almaya hak kazanan akademisyenlere ve bölümlerinde dereceye giren öğrencilere, okul futbol turnuva şampiyon takımlarına ödülleri verildi.

Ödüllerin verilmesinin ardından öğrenciler mezuniyetlerini kep atarak kutladılar. Yıl içerisinde program birincilerine protokol üyeleri tarafından başarı belgeleri verildi. Program Gediz Belediyesinin çorba ikramı ile son buldu.