Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Geleneksel yağmur duası ve Bozdağ Buluşması için geri sayım başladı

DENİZLİ’YE 100, ÇİVRİL’E 35 KİLOMETRE UZAKLIKTA BULUNAN AFYON İL SINIRINDAKİ BOZDAĞ MAHALLESİ’NDE GELENEKSEL OLARAK SÜRDÜRÜLEN YAĞMUR DUASI VE HEMŞEHRİ BULUŞMASI BU YIL DA YAPILACAK.

DENİZLİ’YE 100, ÇİVRİL’E 35

Denizli’ye 100, Çivril’e 35 kilometre uzaklıkta bulunan Afyon il sınırındaki Bozdağ Mahallesi’nde geleneksel olarak sürdürülen yağmur duası ve hemşehri buluşması bu yıl da yapılacak.

Bozdağ Mahalle Muhtarı Mehmet Başöz, yağmur duası yemeğine herkesi davet ederek; “Her yıl Mayısın ilk haftasında köyümüzde yağmur duası yapılmakta. Birlik ve beraberliğimiz için birlikte yemekler yenilmekte ve öğle namazı kılınmakta. Bozdağ’ın Kabaağaç mevkisinde yapacağımız yağmur duası etkinliğimiz, tüm Bozdağlıların katılımıyla bir şenlik havasında geçmektedir. 05.05.2024 Pazar günü yapacağımız etkinliğe tüm halkımız davetlidir” diye konuştu.

Köye hiç vali gelmedi

Konuşmasında Bozdağ’a bugüne kadar hiç vali gelmediğine dikkat çeken Muhtar Mehmet Başöz “Denizli’nin ve Çivril’in en uzak köyüyüz. Belki de bu yüzden bugüne kadar Bozdağ’a hiç vali gelmedi. Düzenleyeceğimiz yağmur duasına yemeğimize Valimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız, Çivril Kaymakamımız ve Çivril Belediye Başkanımız katılır bizleri onurlandırırlarsa Bozdağlılar olarak büyük mutluluk duyarız. Bu yıl ilki yaşamak istiyoruz. Valimizi, Kaymakamımızı, Büyük Şehir Belediye Başkanımızı ve Çivril Belediye Başkanımızı ve protokolümüzü de bu etkinliğimize bekliyoruz, yanımızda görmek istiyoruz” dedi.