Pimatech Reklamı
Egeyön Haber

Germencik Belediyesi ‘Sıfır Atık’ projesine destek vermeye devam ediyor

GERMENCİK BELEDİYESİ TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİNCE, ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI TARAFINDAN BAŞLATILAN ‘SIFIR ATIK’ PROJESİ KAPSAMINDA İLKOKULLARDA ÖĞRENCİLERE GERİ DÖNÜŞÜM KONUSUNDA EĞİTİM VERİLDİ.

Germencik Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerince, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından başlatılan ‘Sıfır Atık’ projesi kapsamında ilkokullarda öğrencilere geri dönüşüm konusunda eğitim verildi.

2023 yılına kadar bitirilmesi hedeflenen bu proje için ilk olarak sokaklara geri dönüşüm kafesleri ve devamında ise kamu kurumları ile ilkokullara geri dönüşüm kutuları yerleştirildi. Eğitime ilk olarak Ortaklar Mahallesi’ndeki ilkokullardan başlandı. Minik öğrencilere, atıkların çevreye verdiği zararlar, hangi maddelerin geri dönüştürülebileceği, materyallerin doğada kaç yılda kaybolduğu gibi konularda bilgilendirme yapıldı. Artık okulların da kağıt, karton, plastik, cam ve metal atıkları, geçici depolama tesislerinde türlerine göre ayrı ayrı depolanıp ayrıştırılacak.

“Sıfır Atık” projesi ile ilgili açıklama yapan Germencik Belediye Başkanı ve aynı zamanda MHP Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ümmet Akın; “Etkin hizmet anlayışı ile daha güzel ve daha yaşanabilir bir Germencik için vatandaşlarımız ve geleceğimiz adına elimizden gelen her türlü yatırımı gerçekleştiriyoruz. Amacımız hemşerilerimizin daha temiz, daha huzurlu bir ilçede yaşamalarını sağlamak. Bugüne kadar yaptığımız ve planladığımız tüm projelerimizi insan odaklı yaptık. Geleceğimiz için geri dönüşümün ne kadar hayati bir önem taşıdığının bilincindeyiz” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ