Egeyön Haber

Gülbeyaz Kanber yazdı: Hayatımız bilinç altımızda olan davranışların bir çıktısı mıdır?

Gülbeyaz Kanber

Gülbeyaz Kanber

22 Mayıs 1967 yılında Baklan-Dağal'da doğdu. Denizli'de Ressam İbrahim Çallı'da ilköğretimini tamamladı. 1985 yılında Antalya Lisesi, 1990 yılında Hacettepe Üniversitesi Kimya lisans ve Eğitim Fakültesi'ni Almanca dilde eğitim alarak tamamladı. 1991 yılında Amerika'ya giderek Tennessee Üniversitesinde Dil eğitimi aldı ve Eğitim ile ilgili araştırmalar yaptı. 1996 yılında Minnesota eyaletinde devlet okullarında Kimya ve Fen Bilgisi öğretmenliği yaptı. 1999 yılında Montessori okullarında çalısmalarına başladı ve Montessori eğitimi aldı ve 2004 yılında Montessori okullarında koordinatör olarak görev alırken Minnesota Üniversitesinde okul idareciliği bölümünde liderlik dersleri ve Uluslararası İngilizce dil eğitmenliği eğitimlerini alırken Montessori okullarında öğretmen olarak çalıştı. Amerika'da bu süreçlerde yeminli tercümanlık yaptı ve Türk Öğrenci Dernekleri ve Türk- Amerikan Derneklerinde gönüllü çalışmalarda bulundu. Resme olan sevgisi ve vatanına olan sevdası Gülbeyaz Kanber Minnesota Üniversitesi ve Montessori okullarında Minnesota eyaletinde resim sergileri açmıştır ve sanat hayatının her bir yerinde bulunmuştur. 25 yıl Amerika'daki bütün dünya insanları ve çocukları, gençleri ile çalışmalarını ve araştırmaların yaptıktan sonra vatanı Türkiye'ye dönüş yaptı. Hedefleri arasında Türk çocuklarının eğitim alabileceği 2015 yılında Özel Dünya Çocukları Montessori okulunu Denizli'de kurdu. Okul çalışmaları yanı sıra Montessori Eğitim, Kültür ve Gelişim Derneği'ni 2018 yılında kurdu. Pamukkale Üniversitesi ve Farklı kurumlarda Montessori Eğitimleri ile ilgili Konferanslar vermekte ve Montessori Avrupa'nın üyesi olarak Avrupa'daki ve Dünyadaki Montessori Eğitim kongrelerine Avrupa'daki ve Amerika'daki okul ziyaretleri ve eğitimlerine katılarak çalışmalarına Denizli'de devam etmektedir.

              İnsan vücudundaki bilim insanı beynimiz olduğunu biliyor muyuz? 1982 yılında Dr.  Bruce quantum fiziğinin prensiplerini araştırmaya başlamış ,bilginin bir kuvvet olduğunu ve hücrenin bilgiyi sisteminde nasıl işlediğini araştırıp çalışmasını quantum fiziği ile birleştirmiştir.1992  yılında çalışmalarında çevrenin davranışları kontrol ettiğini , vücuttaki dokuların nasıl çalıştığını hayatın genlerimizi nasıl kullanılabilir  ve kullanılamaz ettiğini ortaya koymuştur. Zihin ile vücudun yolunu, zihnin vücudun fonksiyonlarını nasıl düzenlediğini, bununla beraber içimizde ölümsüz bir ruh enerjisinin  nasıl oluştuğunu ortaya koymuş ve bilimde vücut- zihin ilacını,  kendimizi, zihnimizin  bulunduğumuz çevreye göre tekrar nasıl programlıyacağımızı , inanmanın biyolojisini  ortaya koymuş.Böylece  bilinmeyenlerle dolu karışık  bir dünyada insanlığın geçirdiği  evrin açısından önemli bir dönüm noktası oluşturmuştur.

Yapılan tüm araştırmalar insanlığa ümit vermiş, kendisini ve çevresini daha iyi sorgulamasına anlamasına, karar vermesine yardımcı olmuştur. Zor ve kolay olan durumlarda duygularımızı nasıl düzene koyarak kalıtsal olarak nasıl ifade ederiz? Bilimsel olarak bakıldığında insanların genlerinin  kurbanı olmamakla beraber barış, huzur, mutlu ve sevgi ile yaşayabileceğimiz sınırsız bir hayatı yaşama kapasitemiz bulunmaktadır öyle ki  sağlıklı olabilmek için zihnimizdeki gücün , enerjinin bir ilaçtan daha etkili olduğunu Dr. Bruce ifade etmiştir. Bu bilgi sağlığımızın genlerimizin kurbanı olmaktan çok kendi sorumluluğumuz altında olduğunu göstermekte ve quantum biyolojisinin bir göstergesi olarak önümüze gelmektedir. Buradan bağışıklık sistemimizi yeniden şarj ederek vücudumuzun kendini iyileştirmesine yardımcı olur.Doğal olan sistemimizi devreye sokmak ağrılarımızı, kaygılarımızı, korkularımızı, depresyon gibi  hastalıklarımızın iyileşmesine yardımcı olur. Vücudumuzdaki hücrelerin koruma modundan çıkıp olgunlaşmış bir moda geçirilerek koruyabileceğini ve kendi kendini yenilebileceğini,   İyileşmek için yeni bir frekansı nasıl anında keşfedebileceğimizi göstermektedir. Tüm sistemimizin güncelleyip,korku, kaygı, gibi duygularımızı yeni bir  program ile bir kenara bırakabiliriz.

            Dr. Bruce hayatımızın bilinç altımızda olan davranışlarının  bir çıktısı  olduğunu,  almış olduğumuz kararlarda % 95 bilinç altında olan  robotik davranışlar  olduğu,  sadece % 5’nin bilinçli olarak alınan kararlar olduğunu ifade etmektedir. Aile dinamiğinin önemi olduğunu, bir  çocuğu ele aldığımızda hayatının ilk 7 yılının hafızasında  bir hipnoz gibi kayıtlandığını hatta öyle ki doğduğunda ilk bir yada ikinci haftasında ailesinin,  anne ve babasının  kim olduğuna karar verdiğini, ilk iki yılında bulunduğu çevreyi çok iyi gözlemleyerek bu programı yüklemekte , ilk yedi yıl hayatın bir filtresi olmaktadır.. Aile dinamiğinin önemi, hayatımızın derinliklerinde derin izleri olacağı ortaya konulmuş  ayrıca insanların quantum mekaniği ile enerjilerinin ve konuşmalarının birbirlerini nasıl etkiledikleri gerçeğini ortaya koymuştur, bunun içinde quantum fiziği düşünmenin bir güç  olduğu bir öneri olmadığını  bir gerçek olduğunu ortaya çıkarmıştır. Hücrenin bir minneature insan ve dünya nüfusunun 7 milyarın üzerinde süper organizma olduğunu  ve buradanda insanlığın oluştuğunu ve evrim geçirdiğini ifade etmekte. Bilincin bulunduğu ortama göre adaptasyonun kendini ayarlamasının biyoloji olarak görülmemesi gerektiğini beynin bir kimyacı olduğunu ve resmi değiştirdiğimizde ortamın kimyasının da değiştiğini ifade etmektedir.

Dr. Bruce Covid-19 ile ilgili şu şekilde bir yaklaşımda bulunmakta; Hafıza kartınızı bilgisayarınıza yüklediğinizde, programınızda virüs mevcut ise sistemiz etkilenmekte ve sistemin çalışmamasına yol açmakta.Peki biyolojiye göre virüsü nasıl okumalıyız? Virüs tıpkı bir hafıza kartı içindeki bir program gibi davranarak hücreye enfekte etmektedir. Dr. Bruce İnsanların inandıkları ile genleri ve DNA’larını  manüple edilebileceklerini  ve bilincimiz ve çevreyi nasıl algıladığımız, nasıl gördüğümüz ile  sağlığımızı nasıl kontrol altına alabileceğini göstermektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ