Mısra Buse Uğurlu ve Sude Ürer’in ölümüne sebep olan sürücüsünün cezası belli oldu

Geçtiğimiz mayıs ayında iki üniversite öğrencisine çarparak ölümlerine sebep olan sürücü hakkında karar açıklandı. Uşak’ta görülen davada alkollü olduğu öğrenilen sürücü için 10 yıl 6 ay hapis cezası verildi.

Mısra Buse Uğurlu ve Sude Ürer’in ölümüne sebep olan sürücüsünün cezası belli oldu
Yayınlama: 05.01.2023
A+
A-

Geçtiğimiz Mayıs ayında Uşak-İzmir karayolundaki bir akaryakıt istasyonundaki marketten alışveriş yaptıktan sonra yolun karşısına geçmeye çalışan Mısra Buse Uğurlu (25) ve Sude Ürer’e (23), Hüseyin Kaya’nın (28) kullandığı 64 AH 424 plakalı otomobil çarptı. Kazanın ardından otomobil, takla atarak akaryakıt istasyonundaki park halindeki iki TIR’a çarparak durabildi. Kazada Mısra Buse Uğurlu ve Sude Ürer hayatını kaybetti.

Genç kızlarının ölümlerine sebep olan alkollü sürücü bugün Uşak 1.Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen dava ile tekrardan hakim karşısına çıktı. Davaya tutuklu sanık H.K. Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi ile katıldı. Hayatını kaybeden öğrencilerin yakınları da davaya salonunda hazır bulundu.  Kazada hayatını kaybeden öğrencilerin yakınları sanık H.K.’nın en ağır şekilde cezalandırılmasını ve takdirin mahkemeye ait olduğunu belirtti. Sanık H.K. ise pişman olduğunu, böyle bir kaza olmasını istemediğini ama elinden bir şey gelmeyeceğini ve takdirin mahkemeye ait olduğunu söyledi.

Tarafları dinleyen mahkeme başkanı, sanık H.K.’nın 2 kişinin taksirli ölümüne sebep olma suçundan 7 yıl, yüksek hız, alkol ve telefonla oynamasından kaynaklı 3 yıl 6 ay olmak üzere toplamda 10 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldığını açıkladı.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.